LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI

W okresie od marca do maja 2023r. nasi uczniowie brali czynny udział w projekcie Liga Sprawiedliwości. Jego celem było zwiększenie świadomości młodzieży w zakresie edukacji prawnej, kształtowanie ich postaw obywatelskich i zaangażowania w życie społeczne, a także aktywizacja młodzieży w zakresie edukacji prawnej na poziomie lokalnym. Poza walorem typowo edukacyjnym projekt dał również uczestnikom możliwość świetnej rozgrywki polegającej na rywalizacji zgłoszonych przez szkoły drużyn, które tworzyły Ligę Szkół Podstawowych, w ramach której co tydzień uczniowie rozwiązywali kolejne zadania opublikowane na stronie konkursu w formie i w czasie wskazanym przez Organizatora.

Każdorazowo w ramach rozgrywek zadaniem drużyn było twórcze przedstawienie problematyki na wskazane przez Organizatora tematy umieszczone na stronie internetowej oraz w dowolnej formie.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna Team Kościuszko, w składzie: Julia Świderska, Aleksandra Rymarczyk, Franciszek Sobiech, Marcel Roczniowski oraz Kajetan Kokowicz, która zakwalifikowała się do 6 na 10 zadań.

Uczniom gratulujemy pomysłowości, kreatywności, wiedzy i odwagi oraz życzymy samych sukcesów w już licealnej rzeczywistości!

ZADANIE 1

zadanie 4