Nasze inicjatywy

SENSORYCZNE SZALEŃSTWO

 kreatywnie na lekcji wychowania fizycznego

Jedna z lekcji wychowania fizycznego w klasie 3b polegała na treningu koordynacji ruchowej w połączeniu z dodatkowym bodźcem sensorycznym. Utrzymanie równowagi wcale nie było takie proste 🙂

Wych. Jagoda Zielonka

JAK TO ZE LNEM BYŁO W KLASIE 3 E…

 

Len zakwitł. Całe pole błękitnieje. Na zielonych łodyżkach patrzą w niebo kwiatki, drobne, błękitne, lekkie, delikatniejsze od skrzydeł motyla (H.CH.Andersen)

Przy okazji opracowywania lektury M. Konopnickiej pt. ,, Jak to ze lnem było”, dzieci z klasy 3e miały okazję przyjrzeć się z bliska temu niezwykle cennemu surowcowi jakim jest len i jego pochodne. Poczynając od skosztowania siemienia lnianego przez dotkniecie łodygi lnu i jego włókna uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób dawniej pozyskiwano len na przędzę, a jak ten proces wygląda dzisiaj. Mieliśmy również okazję sprawdzić jakiej grubości może być lniana przędza oraz przekonaliśmy się jakie właściwości posiadają rzeczy uszyte z lnianego płótna. Ta niezwykła ekspozycja okazała się idealnym uzupełnieniem przerabianego materiału i pomogła lepiej poznać tę niezwykłą, oleisto – włóknistą roślinę.

Wych. Agnieszka Tokarska

3 C W TEATRZE

  ”Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy”.

Uczniowie uczestniczyli w niezwykłym spektaklu, podczas którego zobaczyli aż cztery rodzaje lalek teatralnych, kolorowy teatr cieni, a muzyka wykonywana była na żywo.

Wych, Majka Donica

DZIEŃ CHŁOPAKA W KINIE – KLASY 2E i 2 F

 

30 wrzesień to doprawdy wyjątkowa data w kalendarzu! Wszyscy chłopcy – starsi oraz młodsi na całym świecie maja wtedy swoje wielkie święto! By uczcić ten wyjątkowy dzień klasy 2e i 2f wybrały się do kina na film „Mała Wielka Stopa”. Przed seansem wszyscy zamówili popcorn i napoje. Był to dzień pełen wrażeń, uśmiechu, radości i dobrej zabawy, a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.
Wszystkim chłopcom życzymy jeszcze raz wszystkiego dobrego.

Wych. Paulina Wójcik

Aneta Harasim

DZIEŃ CHŁPAKA W 2D – WIZYTA W TEATRZE

Klasa 2d z okazji Dnia Chłopaka 30 września miała okazję uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym pt. „Wilki i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy”. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania kulturą, a przede wszystkim wyzwolenie pozytywnych uczuć i emocji poprzez kontakt ze sztuką i wielką sceną.

Wych. Agnieszka Powroźnik

 

WYCIECZKA KLASY 3 F

 

Klasa 3f jesień rozpoczęła wycieczką do Tłoczni Naturalnie Mętnych Soków Szczepanówka, rodzinnego gospodarstwa położonego w Kol. Świdnik Mały niedaleko Lublina. Dzieci miały okazję zobaczyć tam od podstaw produkcję naturalnych soków tłoczonych na zimno. Zabawy na świeżym powietrzu, wspólny spacer z przemiłą właścicielką p. Elą po sadzie, możliwość samodzielnego zrywania jabłek oraz degustacja soku, uatrakcyjniły pobyt w rodzinnym gospodarstwie. Wycieczkę zainicjowali Rodzice.

 

wych. Aneta Łukasiewicz

 

WYCIECZKA DO WARSZAWY KLASY 3 E

29 września klasa 3e odbyła fantastyczną podróż do stolicy naszego kraju.

Na początku udaliśmy się na warszawskie Stare i Nowe Miasto. Oprócz oczywiście Zamku Królewskiego i Kolumny Zygmunta, zobaczyliśmy kamienicę, w której urodziła się nasza wybitna rodaczka Maria Skłodowska- Curie. Odwiedziliśmy pomnik Powstania Warszawskiego oraz pomnik Małego Powstańca, który był dla nas szczególnie ważny. Po sycącym obiedzie poszliśmy do Centrum Nauki Kopernik, gdzie rozwijaliśmy naturalną ciekawość i naturę badaczy. Na koniec odbyliśmy relaksujący spacer po Królewskich Łazienkach, wdychając czyste powietrze i oglądając ciekawskie wiewiórki i dostojne pawie.

Mamy nadzieję, że magiczny dzwon umieszczony z tyłu bazyliki św. Jana Chrzciciela spełni nasze marzenia i niebawem wyruszymy w kolejną równie ekscytującą podróż.

Wych. Agnieszka Tokarska

 

WYCIECZKA KLAS 2C I 3A


28 września klasy 2c i 3a wraz z Paniami: Krystyną Szerzeniewską, Ewą Koniczyńską i Karoliną Polaszek udały się na wycieczkę do Chełma oraz Poleskiego Parku Narodowego.
W Chełmskich podziemiach z ogromnym zainteresowaniem zwiedzaliśmy kredowe labirynty. Podczas wyprawy mogliśmy spotkać Ducha Bielucha – legendarnego opiekuna Podziemi Kredowych. W dalszej części podróży byliśmy z wizytą w Ośrodku Dydaktycznym Poleskiego Parku Narodowego w  Urszulinie. Tam też przemierzaliśmy ogród dydaktyczny i mieliśmy okazję obejrzeć żółwie w Ośrodku Ochrony Żółwia Błotnego. Polesie to kraina torfowisk, lasów, bagien i jezior, dlatego z wielką radością udaliśmy się na spacer ścieżką dydaktyczną Dąb Dominik. Wędrowaliśmy leśnymi drogami, by następnie drewnianą kładką znaleźć się na zarastającym Jeziorze Moszne.
Wróciliśmy zachwyceni pięknem naszej Lubelszczyzny, zachłyśnięci czystym powietrzem i z głową pełną wspomnień.

Wych. Krystyna Szerzeniewska 

Wych. Ewa Koniczyńska

 Karolina Polaszek

 

DZIEŃ KROPKI W 3 A

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy.
W tym dniu klasa 3 a poznała historię tego święta, jego ideę i cel. Uczniowie brali udział w  zabawach, stawiali czoła zadaniom, które pomogły im odkryć własne talenty, poznać swoje mocne strony, pobudziły ich wyobraźnię i stworzyły okazję do świetnej zabawy.
Dzięki świętowaniu Dnia Kropki uczniowie stworzyli własne, klasowe drzewo talentów, gdzie na kropkach narysowały to, w czym są najlepsi. Mogli dzięki temu pokazać innym swoje pasje, uzdolnienia i odkryć, że każdy jest wyjątkowy i w czymś dobry.

Wych. Ewa Koniczyńska

Karolina Polaszek

DZIEŃ KROPKI W KLASACH DRUGICH

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole uczniowie klas 1-3  od samego rana cieszyli  się tym dniem! Odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie pogadanka na temat obejrzanego filmu i odpowiedzi na pytania. Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część lekcji – prace plastyczne wykonane wyobraźnią naszych uczniów.

Wych. Anna Saran-Matuszak, Beata Mącik, Krystyna Szerzeniweska, Agnieszka Powroźnik, Paulina Wójcik, Aneta Harasim

  DZIEŃ  CHŁOPAKA w 3F

W naszej klasie świętowanie Dnia Chłopaka na stałe wpisało się w kalendarz imprez szkolnych. Dziewczynki składają w tym szczególnym dniu najlepsze  życzenia swoim kolegom z klasy i przygotowują drobne upominki. W tym roku były to imienne kubeczki z tabliczką mnożenia.

                                                               wych. Aneta Łukasiewicz

DZIEŃ CHŁOPAKA W 1 F

Wych. Macjej Harasim

 

DZIEŃ CHŁOPAKA W 1 E

30 września obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”. Jak tradycja nakazuje, bohaterami dnia byli oczywiście chłopcy. Świętowanie rozpoczęliśmy od życzeń i drobnych upominków, następnie wspólne oglądaliśmy film, którego tytuł wybrali oczywiście chłopcy. Wszyscy byli przepełnieni pozytywną energią, a uśmiech towarzyszył naszym chłopcom przez cały czas trwania zajęć.

Wych. Elżbieta Dominika Gralak

 

DZIEŃ CHŁOPAKA W 1 C

30 września, w czwartek uczniowie klasy 1 c świętowali Dzień Chłopca. W planie była wycieczka do ZOO w Wojciechowie, pieczenie kiełbasek i wspólna zabawa na świeżym powietrzu. Niestety zła pogoda pokrzyżowała wcześniejsze  plany. Dzięki naszej zaradności ten dzień i tak był udany. W klasie uroczyście odśpiewano STO LAT wszystkim chłopcom i wręczono  drobne upominki. Obejrzeliśmy ciekawy film o zwierzakach, a na koniec świętowania zjedliśmy przepyszną pizzę. Było fajnie i wesoło.

Wych. Małgorzata Kędzierska

DZIEŃ CHŁOPAKA W 3 E

30 września klasa 3e obchodziła Dzień Chłopaka. W tym dniu dziewczynki zaśpiewały swoim kolegom gromkie „Sto lat” i wręczyły breloczki z kompasem, aby zawsze obierali właściwą drogę. Tego dnia zmieniliśmy także ustawienie stolików, aby się wzajemnie widzieć i wykorzystaliśmy tę okazję jako pretekst do wspólnej zabawy.

Wych. Agnieszka Tokarska

DZIEŃ JABŁKA W 3D

Jabłko to jeden z  najpopularniejszych owoców na świecie. 28 września – w Światowy Dzień Jabłka  – uczniom klasy 3 d o wartościach tego owocu opowiadała pani dietetyk Monika Deneka. Uczniowie wspólnie wymieniali cechy jabłek, a kiedy już wszyscy nabrali ochoty na schrupanie go, musieli poszukać jabłuszek ukrytych w klasie.  Na zakończenie wszyscy wykonali jabłuszka z pomponów, by na co dzień pamiętać o zaletach tego owocu.

Wych. Beata Grzegorczyk

sadziMY z 3F

 Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam gdzie żyjemy, nie tylko w lesie.

Korzystając z pięknej jesiennej pogody uczniowie klasy 3f razem ze swoją wychowawczynią p. Anetą Łukasiewicz, przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji

#sadziMY z udziałem Pary Prezydenckiej.

We wszystkich nadleśnictwach w całej Polsce każdy chętny mógł otrzymać sadzonkę. Do rozdania było ich aż milion. Klasę zaopatrzył w młode drzewka p. Kamil Szwajgier przedstawiciel Trójki Klasowej. Przy wsparciu p. Ireneusza Miącza pracownika ZSnr12 w Lublinie, posadziliśmy drzewka na terenie naszej szkoły. Dzieci  z wielkim zapałem zabrały się do pracy. Kopanie dołków w trawie nie było wcale takie proste. Nawet dziewczynki nie dawały za wygraną i dorównywały sile chłopców.

Uczniowie po zakończonej akcji zrozumieli, że będziemy w stanie zachować środowisko naturalne dla przyszłych pokoleń. Przyniesione przez p. Kamila sadzonki sosny, topoli i klonów będziemy przez długi czas pielęgnować i bacznie obserwować ich rozwój.

Jesteśmy wdzięczni za przekazane szkole drzewka i dziękujemy za pomoc przy ich wysadzaniu.

                                                              Wych. Aneta Łukasiewicz

ARCHIWUM

Skip to content