Zespół Szkół Nr 12

2016/2017

Wrzesień:

GIMNAZJALIŚCI POMAGAJĄ NAJUBOŻSZYM

W dniach 16-17 września 2016 roku uczniowie klas II c gimnazjum i II b gimnazjum wzięli udział w ogólnopolskiej akcji zbiórki pieniędzy i darów  na rzecz dzieci i młodzieży z rodzin najuboższych. Akcja została przeprowadzona pod patronatem PCK w supermarkecie Stokrotka.

Opiekunowie:
Małgorzata Ostaszewicz
Katarzyna Plewko
Kamil Stefaniak
Przemysław Chudzik

 

POMOC RODZINOM ZNAJDUJĄCYM SIĘ W TRUDNEJ SYTUACJI MATERIALNEJ
SZLACHETNA PACZKA

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA.
Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom.
Osoby chcące skorzystać z pomocy proszone są o zgłoszenie do pedagoga/psychologa szkolnego w celu wypełnienia kwestionariusza, które dostępne są również na portierni szkoły.
www.szlachetnapaczka.pl/

Pedagog szkolny
Sylwia Kuźma- Langford

 

Listopad:

ŚNIADANIE DAJE MOC

Nasza szkoła jest z Lublina i śniadaniem dzień zaczyna.
Polecamy innym szkołom u nas zawsze jest wesoło.
Moc śniadania doda siły, każdy uczeń będzie miły.

Z ogromną radością pragnę poinformować, że zgłoszone przez naszą Świetlicę hasło wygrało w Konkursie na Dofinansowanie Organizacji Obchodów Dnia Śniadanie Daje Moc, które odbędą się 8 listopada 2016 r. Tym bardziej jest to dla nas ogromne wyróżnienie, gdyż taką nagrodę w województwie lubelskim otrzymaliśmy tylko my.

Zmotywowani i pełni energii ruszamy w dalszą drogę śniadaniowym szlakiem…

Bardzo dziękuję całemu Zespołowi Świetlicy.

Koordynator:
M. Donica

Grudzień:

„Aktywator Młodzieżowy”- „Bajkowe Święta”

W ramach projektu „Aktywator Młodzieżowy” fundacji  Sempre a Frente uczniowie drugich klas naszego gimnazjum (Alicja Widz, Agnieszka Kośmiej, Wiktoria Kędra, Wiktoria Kozak, Julia Kamińska, Katarzyna Grądek, Tobiasz Galiński, Oskar Ziembrowicz, Julia Kobylińska, Wiktoria Kulczyńska) zorganizowali warsztaty plastyczno-ruchowe w naszym Przedszkolu nr 86 i Przedszkolu imienia św. Józefa w Lublinie. Inicjatywa miała na celu propagowanie dzieciom idei świąt Bożego Narodzenia, ich niematerialnego charakteru. Mali uczestnicy zajęć  byli zachwyceni zabawą ze starszymi kolegami.

Koordynator projektu
Małgorzata Ostaszewicz

GIMNAZJALIŚCI PO RAZ KOLEJNY POMAGAJĄ NAJUBOŻSZYM

W dniu 16 grudnia 2016 roku uczennice klasy II c gimnazjum i II b gimnazjum wzięły udział w ogólnopolskiej akcji zbiórki pieniędzy i darów rzeczowych na rzecz dzieci i młodzieży z rodzin najuboższych. Akcja została przeprowadzona pod patronatem PCK w supermarkecie Stokrotka.

Opiekunowie:
Małgorzata Ostaszewicz
Katarzyna Plewko
Kamil Stefaniak

Luty:

“BEZPIECZNA SZKOŁA”
SPOTKANIE MŁODZIEŻY KLAS I GIMNAZJUM Z KURATOREM SĄDOWYM

28 lutego 2017r młodzież klas I Gimnazjum uczestniczyła w zajęciach wychowawczo-profilaktycznych przeprowadzonych przez Panią Elżbietę Popik-Zarzekę Kierownika II Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej do Wykonywania Orzeczeń w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich Sądu Rejonowego Lublin-Zachód. Tematem spotkania była “Odpowiedzialność nieletnich/małoletnich w świetle przepisów prawa”. W rozmowie z Panią Kurator poruszone zostały kwestie zachowań problemowych w tym dokuczania słownego, obrażania, zachowań agresywnych i  cyberprzemocy.

Budowanie bezpiecznej i przyjaznej szkoły jest jednym z priorytetowych działań realizowanych w naszej Placówce. W procesie tym uczestniczą  nauczyciele, pracownicy administracji, uczniowie, ich rodzice, a także instytucje wspierające działania edukacyjne, wychowawcze i profilaktyczne. Wspólnie dążymy do tego, by nasza Szkoła była miejscem wolnym od agresji  i przemocy, by panował w niej klimat sprzyjający uczeniu się i osiąganiu przez dzieci i młodzież sukcesów na miarę ich możliwości.

Sylwia Kuźma-Langford
pedagog szkolny

CHOROBY CYWILIZACYJNE – PRAWDA I MITY …..

W dniu 13.02.2017r. odbyła się prelekcja z panią Beatą Linkiewicz- pielęgniarką z DSK w Lublinie na temat: „Choroby cywilizacyjne – anoreksja, bulimia, otyłość i cukrzyca” w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas II b i II c gimnazjum.

Koordynator
Małgorzata Ostaszewicz

Gala podsumowująca projekt „Bezpieczna e-szkoła”

Klasa 6c reprezentowała naszą szkołę na Gali podsumowującej projekt „Bezpieczna e-szkoła VI”, która odbyła się 19 grudnia 2016 r. w Sali Widowiskowej Inkubatora Medialno-Artystycznego ACK UMCS „Chatki Żaka”. Organizatorem uroczystości była fundacja „5Medium”. Uczestniczyło w niej pięć szkół podstawowych i trzy gimnazja. Uczniowie szóstej c: Zuzanna Rejner, Iga Kołodziej oraz Aleksander Ausz przedstawili prezentację pt. „Pixelowe zabawy” ilustrującą działania klasy podczas realizacji projektu.

Szóstoklasistom należą się wielkie brawa za godne promowanie wizerunku naszej szkoły i propagowanie wśród rówieśników wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z Internetu.

Na spotkaniu uczniowie wysłuchali również wykładu Jacka Lipskiego z Youth MediaLab Lublin oraz Partyka Gałacha z GemeDev Lublin na temat technologii IT we współczesnym świecie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii (autor zdjęć Marcin Butryn).

Marzec:

WYNIKI TESTU O WODZIE!

22 marca w Naszej Szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji uczniowie przygotowali okolicznościowe gazetki, które zdobiły tablice korytarza skrzydła gimnazjalnego oraz sali chemicznej. 

Ponadto nauczyciele przyrodnicy zorganizowali konkurs  dla uczniów klas I-III gimnazjum, który został objęty patronatem organizacji humanitarnej Polski Czerwony Krzyż.

I miejsce –      Wiktoria Kulczyńska kl. II b gimnazjum
                             Adam Lisiewicz  kl. II c gimnazjum
II miejsce –     Paulina Krupka kl. II b gimnazjum
III miejsce –   Agnieszka Kośmiej kl. II c gimnazjum 
                             Weronika Kosior kl. III b gimnazjum

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział.
Wygranym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Organizatorzy:
Małgorzata Ostaszewicz
Patrycja Pikuzińska
Kamil Szpyt

NASI WOLONTARIUSZE…

W dniach 17-18.03.2017 r. uczennice klas IIb, IIc i IIIa gimnazjum wzięły udział w ogólnopolskiej akcji zbiórki pieniędzy do puszek oraz darów rzeczowych na rzecz dzieci i młodzieży z rodzin najuboższych w supermarkecie Stokrotka przy ulicy Tarasowej 1. Akcję przeprowadzono pod patronatem PCK w Lublinie. 

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Opiekunowie:
Małgorzata Ostaszewicz
Katarzyna Plewko
Kamil Stefaniak

WARSZTATY KOMUNIKACJI INTERPERSONEJ KLAS III GIMNAZJUM

Dzięki wsparciu psychologów Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej nr 5 w Lublinie  uczniowie klas III Gimnazjum uczestniczyli w 90-min. warsztatach mających na celu uświadomienie naszej młodzieży, że poprawne, jasne, pozytywne porozumiewanie się między ludźmi jest jedną z bardziej istotnych umiejętności w dzisiejszym świecie. Pozwala na bycie zrozumianym, wysłuchanym, dobrze traktowanym, jak również ułatwia zrozumienie i dobre traktowanie innych. Spotkanie ze specjalistami dostarczyło okazji do refleksji nad swoimi nawykami komunikacyjnymi. Młodzież analizowała to, jak rozmawiać z innymi, budować komunikaty słowne tak, by były one spójne z tym, co wyraża nasze ciało, głos i mimika.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Jagody Nizioł oraz Pani Małgorzaty Opidowicz za zaangażowanie w edukację i wychowanie naszej młodzieży.

 

,,PAPIEROS –PODSTĘPNY ZABÓJCA”
Zajęcia edukacyjno-profilaktyczne dla  klas  I- III Gimnazjum

4 marca uczniowie klas I-III Gimnazjum uczestniczyli w zajęciach edukacyjno-profilaktycznych zorganizowanych we współpracy z pracownikami Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży konsekwencji zdrowotnych, jak i prawnych palenia papierosów. W trakcie zajęć uczniowie mogli również zapoznać się z działaniem urządzeń służących do pomiaru wydolności oddechowej, a także stopnia zanieczyszczenia płuc wynikającego z palenia papierosów tradycyjnych czy też e-papierosów.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Renaty Trzaskowskiej-Misztal oraz Pani Ilony Lasoty za wkład w edukację naszej młodzieży.

Sylwia Kuźma-Langford
pedagog szkolny

Kwiecień:

TOLERANCJA i AKCEPTACJA…

W dniu 10.04.2017r. odbyły się warsztaty pt. „Tolerancja i akceptacja” poprowadzone przez Pana Kamila Raczyńskiego pracownika Polskiego Czerwonego Krzyża w Lublinie. Uczestnikami były klasy: II b i II c gimnazjum.

Koordynator
Małgorzata Ostaszewicz

Maj:

Aktywny Uczeń – Squash w SPORTSparku

W ramach realizacji projektów sportowych nasi Uczniowie, uczęszczający na zajęcia sks, tym razem wybrali się na innowacyjne zajęcia squasha w jednym z najlepszych klubów sportowych w Lublinie – SPORTSparku. Dzięki uprzejmości właściciela klubu pana Jacka Drwala zapoznali się z teoretycznymi tajnikami gry w squasha, następnie do dyspozycji mieli 3 korty do spróbowania swoich sił w grze jeden na jeden. W czasie trwania treningu Uczniowie mogli korzystać z pełnego, profesjonalnego wyposażenia siłowni, zgłębiać wiedzę podczas rozmów z trenerem personalnym oraz przyglądać się specjalistycznej rozgrzewce przed grą w squasha. Dwugodzinne zajęcia zaowocowały zrodzeniem się pasji, Uczniowie choć zmęczeni, zakończyli zajęcia zmotywowani i w dobrym nastroju.

TOLERANCJA i AKCEPTACJA

W dniu 18 maja 2017 r odbyły się w naszej szkole warsztaty pt. „Tolerancja i akceptacja” poprowadzone przez pracowników PCK w Lublinie. W warsztatach wzięli udział  uczniowie z klas: Va oraz gimnazjaliści z klas: Ia, Ib i Ic.

Koordynator:
Małgorzata Ostaszewicz

Międzyszkolny konkurs na grę planszową – II edycja

Jesteś fanem gier planszowych? A może chciałbyś nim zostać…  Weź udział w konkursie na najbardziej pomysłową, wykonaną własnoręcznie grę planszową!

Jeżeli w erze komputerów i konsoli zdarza Ci się jeszcze rzucać kostką i przesuwać pionki albo masz pomysł na grę według własnych reguł – ten konkurs jest właśnie dla Ciebie! Zapoznaj się z regulaminem, stwórz grę, w której ukażesz wartość zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, znaczenia ciszy dla zdrowia lub wykażesz się znajomością chorób cywilizacyjnych.

Cele konkursu:

– Propagowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia.
– Pogłębianie wiedzy w zakresie znaczenia zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, chorób cywilizacyjnych oraz ciszy w życiu człowieka.
– Promowanie zapomnianej nieco rozrywki, jaką są gry planszowe.
– Zaprezentowanie wartości i talentu plastycznego dzieci oraz kształtowanie ich osobowości.

Koordynatorzy:
Bożena Okuszko
Małgorzata Ostaszewicz

Zadaszony parking rowerowy-
główna nagroda w II edycji kampanii „Rowerowy Maj”
już dostępny dla rowerzystów naszej szkoły.

Finał roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół nr 12 w Lublinie przeszedł już do historii, a wraz z nim kolejna edycja kampanii „Rowerowy Maj”, w której uczniowie naszej szkoły swoją rowerową aktywnością wywalczyli główną nagrodę. Zadaszona wiata rowerowa została niedawno zainstalowana na terenie naszej szkoły. Tym samym przekazujemy Wam, drodzy uczniowie, do użytku kolejne miejsca parkingowe dla rowerów.
Tuż przed zakończeniem roku szkolnego odbyły się również rowerowe warsztaty z techniki jazdy. Była to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności poruszania się na jednośladzie po rowerowym torze przeszkód. Składamy podziękowania na ręce Pani sierż. sztab. Doroty Bieleckiej, funkcjonariusza wydziału ruchu drogowego, za pomoc w organizacji warsztatów.
Zapraszamy do galerii.

koordynatorzy:
Konrad Figiel
Konrad Radecki

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE…

W ramach odbywającego się Festynu Rodzinnego uczniowie klas II b i II c gimnazjum zrealizowali następujące przedsięwzięcia w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie:

* przygotowali zdrową żywność do degustacji;

* pozyskali produkty zdrowej żywności np. sok z żurawiny, sok z brzozy, miód, ciasteczka itp.

* zaprosili dietetyka, który udzielał porad wszystkim zainteresowanym oraz wykonywał pomiar tkanki tłuszczowej;

* zorganizowali i przeprowadzili grę terenową;

* zaprosili przedstawiciela sklepu „Magiczny Ogród”.

W ramach festynu odbyło się również rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu na Grę planszową promująca zdrowy styl życia.

Koordynator:
Małgorzata Ostaszewicz
z zespołem

Czerwiec:

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Klasę I c w dniach 8 i 14 czerwca odwiedziła mama jednej z naszych uczennic. Tego dnia jednak nie pełniła wyłącznie roli mamy i nie pytała o oceny i zachowanie córki J Przeprowadziła natomiast warsztaty, podczas których dzieci uczyły się jak udzielać pierwszej pomocy. Uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe oraz omówili  sytuacje, w których należy wzywać pogotowie ratunkowe, straż pożarną lub policję. Dowiedzieli się, co oznacza trudne słowo: resuscytacja. Mama Oli wyjaśniła dzieciom, w jaki sposób należy udzielać pomocy osobom poszkodowanym, czym jest pozycja boczna bezpieczna, a czym jest pozycja przeciwwstrząsowa. Wszyscy mieli możliwość przeprowadzenia ćwiczeń praktycznych: resuscytacji na fantomie, bandażowania kończyn oraz używania chusty medycznej ratowniczej i folii ratunkowej.

Nadchodzą wakacje, podczas których wyjeżdżamy i spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu. Czasami bywa niebezpiecznie… Uczniowie klasy I c już wiedzą, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. A Wy?

 

Festyn Rodzinny

DZIEŃ DZIECKA KUCHENNYCH REWOLUCJI – UDZIAŁ NASZYCH GIMNAZJALISTÓW
W KONKURSIE KULINARNYM ,,FRANCJA NA TALERZU”

Z okazji Dnia Dziecka Galeria Olimp po raz kolejny przygotowała szereg niespodzianek dla dzieci. To była wyjątkowa zabawa dla uczniów szkół gimnazjalnych, z której postanowiliśmy skorzystać. Wzięliśmy udział w konkursie kulinarnym ,,Francja na Talerzu”. Wydelegowano trzy zespoły złożone z 6 osób stanowiące reprezentację naszej szkoły.

Zadaniem uczestników było przygotowanie dwóch porcji zadania konkursowego, na które składała się polędwica z dorsza po prowansalsku,  tapenada oraz ratatouille. Czas na wykonanie zadania konkursowego wynosił 45 minut.

Oceny dania konkursowego dokonała Komisja Konkursowa, w skład której wchodzili profesjonalni szefowie kuchni. Praca zespołów  oceniona została pod kątem: smaku potrawy, estetyki, sposobu prezentacji oraz techniki wykonania.

Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

II MIEJSCE – Szymon Pacek oraz Szymon Szeliga uczniowie klasy 1bg – opiekun: Patrycja Pikuzińska

IV MIEJSCE – Wiktoria Kozak oraz Beniamin Zieliński uczniowie klasa 2cg – opiekun: Małgorzata Ostaszewicz

VI MIEJSCE – Karol Przychodzki oraz Kajetan Zieliński uczniowie klasy 1cg – opiekun: Anna Zielińska

Dziękujemy wszystkim uczniom za odwagę, genialne przygotowanie oraz reprezentowanie naszego gimnazjum!

Zapraszam do galerii.

 

 

Skip to content