KONICZYNKI gr III

Hej, hej! To My – „Koniczynki” – sami super chłopcy i super dziewczynki!

Jesteśmy w  sześciolatkach a to do czegoś zobowiązuje, prawda? Dlatego bliskie są nam zasady dobrego zachowania, współżycia i współdziałania w grupie. Zawieramy pierwsze przyjaźnie i organizujemy wspaniałe zabawy w kącikach zainteresowań. Wszystko nas ciekawi, wciąż rozglądamy się dokoła i zadajemy mnóstwo pytań, na które otrzymujemy wyczerpujące odpowiedzi od naszych pań. Poznajemy pierwsze litery, a niektórzy z nas próbują już czytać! Szczęściarze! Cierpliwie ćwiczymy ręce, kreśląc swoje pierwsze szlaczki i elementy literopodobne. Nawet nieźle nam to wychodzi… Tak przynajmniej twierdzą panie. Uf! Matematyka też jest super! I właśnie tu, w przedszkolu przekonaliśmy się, że to naprawdę „królowa nauk”, bo można ją „spotkać” dosłownie na każdym kroku. Tak więc liczymy, przeliczamy, klasyfikujemy, porządkujemy, porównujemy i szacujemy co się da i jak się da! Nasza grupa jest rozśpiewana i roztańczona. Zresztą muzyka towarzyszy nam w różnych momentach dnia. W końcu łagodzi obyczaje i coś w tym jest. Uwielbiamy zabawy badawcze i eksperymenty, z różnych dziedzin nauki, przez co gromadzimy mnóstwo doświadczeń, które porządkują naszą wiedzę o świecie. Uczymy się odkrywać i rozumieć nasze emocje, a także uczucia innych osób. To pozwala nam podejmować właściwe decyzje i działania w różnorodnych sytuacjach oraz unikać niepotrzebnego stresu. Poznaliśmy zasady bezpiecznego poruszania się po budynku szkoły i w jej najbliższym otoczeniu oraz korzystania ze sprzętu i zabawek zgodnie z ich przeznaczeniem. Nie chcemy przecież narażać siebie i kolegów na przykre zdarzenia i wypadki. „Mądra główka” to prawdziwy skarb, a u nas są tylko takie! Niedługo rozpoczniemy przygotowania do pierwszej, grupowej inscenizacji. Będzie to teatrzyk świąteczny pt. „Smerfne Boże Narodzenie”. Już nie możemy się doczekać. Ciekawe, w jakie role wcieli się każdy z nas? Z przyjemnością przychodzimy codziennie do przedszkola, bawimy się, uczymy i pracujemy w naszej pięknej, kolorowej sali. A ta wspólna przygoda będzie trwała cały rok! To takie ekscytujące!
Aha! Jeszcze jedna wiadomość! Nasze panie to: Pani Agnieszka, Pani Klaudia, Pani Ania i Pani Iza. Aż cztery! I tak ma być!

Liczba dzieci w grupie: 25

Z grupą pracują: