Zespół Szkół Nr 12

Inne Osiągnięcia

75-lecie Zespołu Pieśni i Tańca “Lublin” im. Wandy Kaniorowej

W dniach 16-18 listopada 2023r. odbył się Brylantowy Jubileusz 75-lecia Zespołu Pieśni i Tańca “Lublin” im. Wandy Kaniorowej.  Ponad 700 artystów świętowało na scenie w Centrum Spotkania Kultur, a wśród nich  uczennica klasy 2f Karolina Piertaś. Karolcia w Zespole tańczy od roku, zaczęła za namową taty, również członka ZPiT „Lublin”. Taniec jest dla Karoliny pasją i sposobem na spędzanie wolnego czasu. Życzymy jej wielu sukcesów na scenie!

Aleksander Myć, uczeń klasy III D, na podium Turnieju Umiejętności Indywidualnych w Legia Training Center w Warszawie!

I miejsce w konkursie “Ninja Race Kids” ucznia klasy III D – Leonarda Galla

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż uczeń klasy III D – Leonard Gall zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej, w prestiżowym konkursie sportowym “Ninja Race Kids”. Konkurs miał na celu propagowanie aktywności sportowej. Trasa biegu była  bardzo wymagająca. Polegała na pokonaniu w jak najkrótszym czasie odcinka 1.000 metrów, w trakcie którego trzeba było przeskakiwać przeszkody statyczne i równoważne, pokonywać ściany ruchowe, pajęczyny i naturalne przeszkody w postaci wzniesień terenu. Ukończenie tego biegu świadczy o doskonałym przygotowaniu fizycznym naszego ucznia, wytrwałości oraz zaangażowaniu. Serdecznie gratulujemy!!!

Marzanna Lebedziuk

XXII Mistrzostwa Polski w Karate Shorin-Ryu i Okinawa Kobudo

W dniu 29 maja 2022r. odbyły się w Lublinie w hali sportowej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego XXII Mistrzostwa Polski w Karate Shorin-Ryu i Okinawa Kobudo . Z przyjemnością informuję, że uczeń klasy VIIc Maksymilian Mazur zdobył tytuł indywidualnego wicemistrza Polski w konkurencji KATA w kategorii juniorzy młodsi. Ponadto zdobył również tytuł wicemistrza Polski w konkurencji KATA KUMIWAZA w kategorii juniorzy starsi w obsadzie trzech zawodników . Maksymilian trenuje na co dzień w Lubelskiej Akademii Sportu Frelich Akademia.

W Mistrzostwach Polski w Lublinie brało udział około 150 zawodników w różnych kategoriach wiekowych  i konkurencjach .

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów i medali.

Wychowawca klasy- Elżbieta Dubiel

Nauczyciel wychowania fizycznego-

Bartłomiej Wiśniewski

Pasja Victorii z klasy 7c

Victoria już od najmłodszych lat wykazywała zainteresowanie tańcem. Pierwsze kroki i układy wykonywała już w przedszkolu. W drugiej klasie szkoły podstawowej tańczyła w przerwie meczu AZS Lublin jako  cheerleaderka. Zainteresowała się stylem Hip Hop. W 2017 roku dołączyła do Klubu Sportowego UDS Lublin, z którym występuje na różnych turniejach i mistrzostwach. W ubiegłym roku  wywalczyła pierwsze miejsce w duecie  na turnieju w Raszynie. W 2022 roku z Formacją UDS zajęła czwarte miejsce na Mistrzostwach Polski w  Janowie Podlaskim i wywalczyła awans na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w październiku w Austrii. Tegoroczne wakacje  Victoria spędzi na obozie przygotowując się do tego wydarzenia , by jak najlepiej reprezentować nasz kraj. Trzymamy kciuki.