Inne Osiągnięcia

Sukcesy Aleksandry Brelik- uczennicy klasy 5a Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie

W dniu 09.05.2022 r. już po raz drugi Aleksandra Brelik uczennica klasy 5a Szkoły Podstawowej Nr 14 w Lublinie odebrała z rąk Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego oraz członka zarządu Bartłomieja Bałabana stypendium kulturalne w dziedzinie muzyki dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami w kategorii najmłodszy twórca kultury. Uroczysta gala odbyła się w Teatrze Muzycznym w Lublinie.

Na podstawie informacji od mamy Oli, wiemy, że nasza uczennica od najwcześniejszych lat wykazywała talent artystyczny. W wieku przedszkolnym brała już udział w konkursach oraz występach okolicznościowych, indywidualnych i grupowych, prezentując m.in. piosenki z repertuaru dziecięcego. Jako uczennica klas I – III m.in. zdobyła Wyróżnienie w świetlicowym konkursie “Mam talent” i w V Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek dla klas I – III, brała udział w twórczości Świetlicowego Koła Teatralnego “Bajdurka”, w ramach którego występowała na Akademii szkolnej
z okazji Święta Niepodległości.

Od maja 2020 r. Aleksandra rozwijała swoje zainteresowania i uzdolnienia artystyczne
w dziedzinie muzyki – uczęszcza do Studia Muzyki Rozrywkowej – Aneta Dąbska w Lublinie na profesjonalne lekcje w klasie śpiewu Pani mgr Anety Dąbskiej. Jest uczennicą bardzo zdolną
i pracowitą. Ma naturalnie ładny i charakterystyczny głos. Nagrywa piosenki, występuje na scenie podczas koncertów oraz jest zapraszana do udziału w konkursach wokalnych. Brała dotychczas udział w blisko 60 konkursach wokalnych. Jest już laureatką i finalistką konkursów rangi międzynarodowej, ogólnopolskiej i wojewódzkiej m.in.

1) Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Złoty Klucz Wiolinowy Częstochowa 2020 – Laureatka – wyróżnienie I stopnia. Do finału konkursu w kategorii 8-10 lat jury zakwalifikowało 21 osób. Łącznie
w całym konkursie (wszystkie kategorie) przyznano tylko 13 wyróżnień.

2) Pierwszej edycji ogólnopolskiego Konkursu Łapacze Talentów Inowrocław 2020 – Laureatka
i Wyróżnienie (w konkursie brało udział 97 uczestników z całej Polski; Komisja wyłoniła trzech zwycięzców oraz przyznała 9 wyróżnień).

3) Międzynarodowego Konkursu Wokalnego THE GOLDEN VOICE Kraków 2020 i 2021 – Finalistka.

4) Międzynarodowego Konkursu DIGI-TALENTY: Lato 2020 – III miejsce, Zima 2021 – II miejsce, Lato 2021 – II miejsce, Jesień 2021 – III miejsce (udział wzięło około 1000 osób w wieku od 5 lat, przyjęto 407 zgłoszeń z 14 krajów), Święta 2021 – II miejsce (w konkursie międzynarodowe jury oceniło ponad 440 zgłoszeń i około 700 uczestników z 14 krajów), Zima 2022 – II miejsce (wpłynęło 470 zgłoszeń/ponad 1000 uczestników z 17 krajów).

5) ogólnopolskiego Konkursu piosenki dla dzieci przedszkolnych i szkolnych “Wakacje z piosenką” Kluczbork 2020 – Laureatka – Wyróżnienie.

6) ogólnopolskiego Internetowego Konkursu Wokalnego “Domowa Estrada” Bydgoszcz 2020 – Laureatka – Wyróżnienie.

7) I Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Hel 2021 – Laureatka – Wyróżnienie (wpłynęło ponad 60 zgłoszeń z całej Polski).

8) ogólnopolskiego Konkursu wokalnego „Moja kolęda” Kłobuck 2021 – II miejsce (w kategorii klasy
I-IV wpłynęło 39 zgłoszeń z całej Polski).

9) ogólnopolskiego XIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Miłkowicach – Finalistka (wpłynęło 800 zgłoszeń z całej Polski).

10) wojewódzkiego Konkursu wokalnego CSK „Śpiewamy marzenia” 2021 – Wyróżnienie (na konkurs wpłynęło blisko 200 zgłoszeń).

11) Międzynarodowego konkursu DIGI-FORM-ART Summer 2021 – III miejsce.

12) Międzynarodowego konkursu STAR BRIDGE Polska-Grecja 2021 – II miejsce.

13) Międzynarodowego konkursu DIGI-FORM-ART Autumn 2021 – Golden Voice Award i I miejsce (na konkurs wpłynęło 375 zgłoszeń z 29 krajów).

14) Międzynarodowego konkursu STAR BRIDGE Polska-Wenezuela 2021 – II miejsce.

15) Międzynarodowego konkursu TALLINNA GOLD MIX w Estonii 2022 – II miejsce.

16) Międzynarodowego Internetowego Festiwalu Piosenki Rozrywkowej ,,YOUR SONG’’ 2022 – Finalistka.

17) Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Piosenki Rozrywkowej “FIRAleja Gwiazd” 2022 – Finalistka.

18) Międzynarodowego konkursu “Rhythms of Jazz”, Jerozolima, Izrael 2022 – II miejsce.

Aleksandra Brelik, to niewątpliwie bardzo utalentowana, młoda osoba, która inspiruje swoją postawą koleżanki i kolegów. Jesteśmy bardzo dumni, że uczęszcza do Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie i pod okiem nauczycieli może rozwijać swoje talenty.

mgr Anna Czubak- wicedyrektor ZS 12 w Lublinie

W dniu 29 maja 2022r. odbyły się w Lublinie w hali sportowej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego XXII Mistrzostwa Polski w Karate Shorin-Ryu i Okinawa Kobudo . Z przyjemnością informuję, że uczeń klasy VIIc Maksymilian Mazur zdobył tytuł indywidualnego wicemistrza Polski w konkurencji KATA w kategorii juniorzy młodsi. Ponadto zdobył również tytuł wicemistrza Polski w konkurencji KATA KUMIWAZA w kategorii juniorzy starsi w obsadzie trzech zawodników . Maksymilian trenuje na co dzień w Lubelskiej Akademii Sportu Frelich Akademia.

W Mistrzostwach Polski w Lublinie brało udział około 150 zawodników w różnych kategoriach wiekowych  i konkurencjach .

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów i medali.

Wychowawca klasy- Elżbieta Dubiel

Nauczyciel wychowania fizycznego-

Bartłomiej Wiśniewski

Pasja Victorii z klasy 7c

Victoria już od najmłodszych lat wykazywała zainteresowanie tańcem. Pierwsze kroki i układy wykonywała już w przedszkolu. W drugiej klasie szkoły podstawowej tańczyła w przerwie meczu AZS Lublin jako  cheerleaderka. Zainteresowała się stylem Hip Hop. W 2017 roku dołączyła do Klubu Sportowego UDS Lublin, z którym występuje na różnych turniejach i mistrzostwach. W ubiegłym roku  wywalczyła pierwsze miejsce w duecie  na turnieju w Raszynie. W 2022 roku z Formacją UDS zajęła czwarte miejsce na Mistrzostwach Polski w  Janowie Podlaskim i wywalczyła awans na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w październiku w Austrii. Tegoroczne wakacje  Victoria spędzi na obozie przygotowując się do tego wydarzenia , by jak najlepiej reprezentować nasz kraj. Trzymamy kciuki.

Skip to content