EkoMisja

EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA I GOTOWANIA

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Dzień ten został zainagurowany w 2007 roku przez europejskiego komisarza odpowiedzialnego za zdrowie Markosa Kiprianou. Celem tego święta jest promowanie wśród najmłodszych i osób dorosłych zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków i informowanie o konsekwencjach złej diety. Uczniowie klasy 3 c doskonale wiedzą jak należy zdrowo się odżywiać, znają piramidę żywieniową oraz potrafią samodzielnie przygotować zdrowe kanapki i sałatki owocowo-warzywne. Przygotowane przez dzieci kanapki i sałatki szybko znikały z talerzyków. Wszystkim bardzo smakowało. Dzieci wymieniały się między sobą przepisami.

Było to ciekawe doświadczenie i świetna zabawa dla dzieci, dzięki której najmłodsi uczą się jak ważny jest zdrowy i bogaty w witaminy posiłek.

Krystyna Szerzeniewska

W ramach projektu Ekomisja klasa 3E wykonuje zdrowe, kolorowe kanapki pod hasłem:
Wiem co jem!

?

Klasy 0-3 ruszają z realizacją projektu Ekomisja, którego celem jest wdrożenie u dzieci świadomości jak nie marnować jedzenia oraz zachęcenie dzieci do prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia.