LUTY 2018

ZESTAWIENIE DZIAŁAŃ W RAMACH
SZKOŁY PROMUJĄCYCH ZDROWIE

Przedszkolna Spartakiada. 8 lutego Przedszkolaki ze wszystkich grup uczestniczyły w Pierwszej Przedszkolnej Spartakiadzie. Hasło przewodnie tegorocznej uroczystości to „W zdrowym ciele zdrowy duch, tu się liczy tylko ruch”. Każda grupa przygotowała swój pozytywny transparent: RADOSNA buzia w kilku odsłonach. Na SPARTAKIADĘ każdy uczestnik przybył w stroju sportowym  z uśmiechem, motywacją i chęcią do dobrej zabawy. Nauczyciele z naszej społeczności wraz z dziećmi bardzo aktywnie uczestniczyli w zabawach. Uśmiech podczas pokonywania torów przeszkód, strzelania do bramki, zabawy „Limbo”, zabawy z kolorową chustą, zabawy polegające na współpracy wyszły wspaniale. Nauczyciele i dzieci były bardzo aktywne. Roześmiane buzie  i niewielka doza rywalizacji była mobilizująca. Na początku spotkania P. Sylwia poprowadziła rozgrzewkę, która jest bardzo ważna przed każdymi ćwiczeniami. Po zakończonej części wykonywania zadań, Każdy przedszkolak otrzymał medal uczestnika w pierwszej Przedszkolnej Spartakiadzie. Zapraszamy do oglądania zdjęć: http://galeria.zs12lublin.eu/marzec/nggallery/marzec/PRZEDSZKOLNA-SPARTAKIADA

W grupie Motylków odbyły się praktyczne zajęcia kulinarne: Serowe kanapki z warzywami. Po wykonaniu kanapek dzieci przystąpiły do degustacji kanapek z wykorzystaniem przygotowanej do konkursu aranżacji nakrycia stołu (14.02.2018 r.).

W grupach Motylków i Pszczółek zgodnie z tematyką tygodnia „Kucharka” – aby przybliżyć tematy kulinarne dzieci wykonały czapki kucharskie, stworzyły w sali kącik tematyczny z książkami kucharskimi, dekoracjami stołu. (19.02-23.02). W Motylkowie dzieci chętnie jedzą owoce, tym samym bardzo dobrze poradzili sobie w wykonaniu pięknych, kolorowych, smacznych szaszłyków owocowych (22.02.2018r.). Dzieci bardzo lubią dzielić się tym co wykonają i również w tej sytuacji smakołyki przez nich wykonane mogły spróbować przedstawiciele z pozostałych grup w naszym Przedszkolu.

W grupie Świerszczy (16.02) stało się tradycja samodzielne wykonanie śniadania. Przedszkolaki chętnie biorą udział w zajęciach kulinarnych sięgają po produkty wartościowe, tworząc przy tym piękne oraz smaczne kompozycje.

W grupie Dzwoneczków odbyły się zajęcia o wartościach/uczuciach: miłość, szczęście, piękno, sprawiedliwość, przyjaźń, odwaga na podstawie książki „12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach”.

22 i 23 lutego do wszystkich grup z naszego Przedszkola przybyły STUDENTKI DIETETYKI z Uniwersytetu Przyrodniczego. Przygotowały i przeprowadziły zajęcia dotyczące skutków niewłaściwych nawyków żywieniowych. Wraz z Paniami przybył Karol, który był smutny, otyły i miał zepsute zęby.  Dzieci wcieliły się w rolę lekarza i obserwując produkty które lubi jeść młody Karol, określały co jest zdrowe a co nie. Karol dostał od dzieci bardzo dużo, rad co powinien zrobić aby być uśmiechniętym zdrowym i szczęśliwym.

Do najmłodszych przedszkolaków naszej społeczności, dzieci z grupy Biedronek  przybyli  Ratownicy Medyczni (12.02.2018r.) aby zapoznać dzieci z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Podczas tego spotkania, Biedroneczki utrwaliły numer telefonu, który można użyć tylko gdy ktoś potrzebuje pomocy.

Udział w konkursach (13.02.2018r.) w ramach V Festiwalu  “Jem kolorowo, ale zdrowo” –  autorska „Piosenka o Witaminkach” przygotowana przez dzieci i wychowawców w grupie Gwiazdeczek, „Podkładki do posiłków” – konkurs rodziny w którym wzięły udział: Julek G  z mamą (Świerszcze), Ania z mamą (Dzwoneczki), Sofia z mama (Koniczynki) oraz przedstawiciel z grupy Szafirków. Aranżacja stolików przedszkolnych Dzieci z Grupy Motylków wraz z Paniami Małgosią Ś. i Beatką K.

W grupie Mróweczek  odbyło się spotkanie z mamą Wiktorka, “Czytankowo z rodzicami” . Dzieci wysłuchały barwnych, kolorowych i tęczowych opowiadań “Elmer i tęcza” (19.02).

Nauczyciele we wszystkich grupach podczas poobiedniej relaksacji prezentują dzieciom opowiadania m. In. Grzegorza Kasdebke z cyklu „Wielka Księga uczuć”, „ Bon czy ton, savoir-vivre dla dzieci”, Kuba i Buba czyli Awantura do kwadratu”.

Cała Społeczność Przedszkolna bierze udział w akcjach charytatywnych: Zbiórka nakrętek dla Hospicjum Małego Księcia w Lublinie, „Grosz do Grosza” – od 15.03 do 23.03 we współpracy ze uczniami z Zespołu Szkół nr 12.,. „Pomagamy bo chcemy”- udział w zbiórce materiałów piśmienniczych  dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie od 03.01 do 01.06.2018r. we współpracy z Przedszkolem nr 37 w Lublinie.

Przedszkolaki zadbały również o rozwijanie swoich zdolności aktorskich podczas spotkań  z Dziadkami i Rodzicami w ramach organizacji Międzypokoleniowych przestawień. Emocje które towarzyszyły tym wydarzeniom: szczęście, uśmiech, ciekawość, DUMA przede wszystkim gości  patrzących na swoje pociechy. Świerszcze (27.02) prezentowały podczas międzypokoleniowego spotkania inscenizację „Śmiech to Zdrowie. Pszczółki (27.02) na spotkaniu z Dziadkami i Rodzicami prezentowali swoje umiejętności taneczne i recytatorskie, aby sprawiać radość sobie oraz gościom. Śmiej się jak tylko możesz”. Biedroneczki i Żuczki (19.02.) najmłodsze grupy z przedszkola zaprosiły na występy Babcie i Dziadków – bardzo długo słychać było brawo.