Opis działań zrealizowanych w Przedszkolu nr 86 Lublinie
w ramach programu “SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE”
Grudzień 2016r.

W tym miesiącu większość grup zajmowała się tworzeniem historii – pamiętników swoich Witaminiaków. Jak wiemy mamy już Kapustę Kasię, Brokuły Martynkę i Oliviera, Truskawkę Sabinę oraz Śliwkę Fiolcię.
W grupie ,, Żuczki” rodzice pomagając Św. Mikołajowi nie zapomnieli dołożyć do paczek smacznych i zdrowych owoców. Ponadto zaangażowali się w przygotowywanie prac plastycznych na rodzinny konkurs na wizerunek grupowego Witaminiaka – Maliny oraz wybór dla niej imienia. Niestety choroby dzieci uniemożliwiły podjęcie ostatecznej decyzji, tak więc już w nowym roku Malina dostanie swoje imię.
W grupie “Mróweczek” 14.12.2016r. odbyły się zajęcia pokazowo-szkoleniowe z zakresu udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego. Zajęcia prowadził Pan mgr Marek Garbacz i uczennice klasy medyczno-ratowniczej Zespołu Szkół nr 1 w Lublinie. Dzieci uczyły się wielu potrzebnych rzeczy, m.in. jak korzystać z telefonu alarmowego, pomóc osobie, która zemdlała, zabandażować chorą rączkę czy głowę. Dowiedziały się, co to jest “reanimacja”, nawet same ćwiczyły na fantomach.