2019/2020
Październik:
Warsztaty profilaktyczne dla klas VI – VIII dotyczące: konfliktów, komunikacji, stereotypów i różnego rodzaju form przemocy
W październiku uczniowie z klas: 5 g, 6 a, 6 b, 6 c, 6 d, 6 e, 6 f, 6 g, 7 a, 7 b, 7 c, 8 a, 8 b, 8 c wzięli udział w projekcje w ramach, którego odbyły się warsztaty dla uczniów z tematyki: konflikty, komunikacja międzyrówieśnicza, stereotypy oraz różnego rodzaju formy przemocy stosowanej w szkole – jak rozwiązywać i jak sobie radzić w trudnych sytuacjach. Warsztaty prowadzone były przez trenerów z Fundacji Sempre a Frente.
Koordynator:
M. Ostaszewicz
Szkolenie
21 października w naszej szkole odbyło się szkolenie dla nauczycieli pt. “Konflikty – jak je rozwiązywać, aby utrwalić dobre relacje i budować wspólnotę?”, przeprowadzone przez Ośrodek Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych.
Festiwal Szkół Promujących Zdrowie
Dnia 22 października 2019r. uczennice klasy VIII b (Kędra Łucja, Spyra Amelia, Kocot Aleksandra, Ciuk Urszula i Kusiak Karolina) oraz uczennice klasy V g (Podleśna Julia, Bujak Katarzyna oraz Podolska Lena) pod opieką Pani Małgorzaty Ostaszewicz brały udział w Festiwalu Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie, którego honorowym gościem był Pan dr Mariusz Banach- wiceprezydent Miasta Lublin oraz przewodniczący Rady Miasta p. Jarosław Pakuła. Nasze uczennice zorganizowały dla uczestników rozgrywki w gry planszowe promujące zdrowy styl życia z nagrodami ufundowanymi przez KOWR Oddział Terenowy w Lublinie. Na Festiwalu zostały ogłoszone zwycięskie projekty w ramach konkursu “Lubelskie granty promujące zdrowie w przedszkolach, szkołach i placówkach prowadzonych przez Gminę Lublin” – nasza szkoła znalazł się w gronie zwycięzców z projektem pt. “Tydzień zdrowia – zrozumieć emocje”.
Opiekun:
Małgorzata Ostaszewicz
Linki:
https://lubelski.pl/festiwal-przedszkoli-i-szkol-promujacych-zdrowie-zdjecia/
Grudzień:
“Ja i Moje emocje”
“TYDZIEŃ ZDROWIA – ZROZUMIEĆ EMOCJE”
W dniach 9 – 13 grudzień 2019 roku w naszej został realizowany projekt pt. “Tydzień zdrowia – zrozumieć emocje”, w ramach konkursu “Lubelskie granty promujące zdrowie w przedszkolach, szkołach i placówkach prowadzonych przez Gminę Lublin”.
Każdego dnia tygodnia odbywały się różne wydarzenia w ramach projektu:
PONIEDZIAŁEK
W tym dniu zostały ogłoszone konkursy:
- dla klas I – III międzyszkolny konkurs plastyczny pt. “Zdrowy skarb – nasze emocje”;
- dla klas IV – VI szkolny konkurs literacki na wiersz i opowiadanie;
- dla klas VII – VIII szkolny konkurs na prezentację multimedialną.
WTOREK
W tym dniu zostały przeprowadzone w ramach projektu warsztaty w świetlicach szkolnych dla klas I – III. Warsztaty prowadzone były przez uczniów klas VII – VIII. Na warsztatach zostały zastosowane metody i formy pracy tj. pogadanka, dyskusje, kartami pracy związane z emocjami i uczuciami, kalambury oraz gry planszowe. Uczniowie pracowali indywidualnie oraz w grupach co przyczyniało się do kształtowania komunikacji między nimi.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
ŚRODA
W środę odbyła się gra terenowa po szkole dla klas IV. W wyznaczonych punktach znajdowały się zadania, quzy, kalambury- uczniowie podzieleni na zespoły 4 osobowe wykonywali określone zadania na czas. Ten zespół z danej klasy, który miał najlepszy czas wygrywał. Wszyscy uczniowie dostali nagrodzeni.
CZWARTEK – dzień dobrej komunikacji
W tym dniu odbyły się warsztaty dla uczniów z klas V i VI. Warsztaty zostały poprowadzone przez trenera z Centrum Dobrego Wychowania z wykorzystaniem różnych metod aktywizujących oraz pomocy w formie koła i markerów współpracy.
PIĄTEK
W tym dniu nastąpiło podsumowanie projektu oraz międzyszkolnego konkursu plastycznego dla klas I – III pt. “Zdrowy skarb – nasze emocje”.
W ramach podsumowania odbyło się przedstawienie uczniów z klasy I c – “Zdrowy skarb – nasze emocje” wraz z występem grupy tanecznej oraz zaprezentowanie wiersza “Cztery strony emocji” – przez laureatkę szkolnego konkursu Amelię Bekieszę uczennicę klasy V c.
Na podsumowaniu projektu gościliśmy:
- Pana Dyrektora Zespołu Szkół nr 12, panie wicedyrektor – p. A. Scherer, p. J. Semczuk i p. B. Owczarek;
- grupę przedszkolną “Gwiazdeczki” z przedszkola nr 86;
- rodziców i dziadków naszych uczniów;
- laureatów międzyszkolnego konkursu wraz z opiekunami;
- oraz inne osoby zaproszone.
Czerwiec:
#PolskaCzystaKomórka
Wykorzystując fenomen aplikacji TikTok stworzyliśmy akcję skierowana do młodzieży dotyczącą ochrony przez wirusem COVID-19. Poprzez nagrywanie filmików i zaangażowanie ogólnopolskich influencerów, chcemy dotrzeć do tysięcy młodych osób i pokazać jak ważne jest dezynfekowanie ekranów smartfonów. Jest to temat niepodejmowany w Polsce, a bardzo popularny w zachodnich krajach.
Aby dołączyć do akcji – musisz:
- Pobrać i założyć konto w aplikacji TikTok
- Nagrać krótkie wideo w którym pokazujesz jak dezynfekujesz ekran telefonu
- Opublikować je na swoim profilu TikTok
- Pobrać wideo przez narzędzie TT Downloader (https://ttdownloader.com/). Przy pobieraniu wybierzcie opcję „No watermark”
- Usunąć publikację, a pobrane wideo przesłać do Koordynatora: lublin.aktywni100@pck.org.pl
W załączeniu szczegółowa instrukcja i opis funkcjonalności TikToka.