Zespół Szkół Nr 12

2019/2020

Październik:

Warsztaty profilaktyczne dla klas VI – VIII dotyczące: konfliktów, komunikacji, stereotypów i różnego rodzaju form przemocy

W październiku uczniowie z klas: 5 g, 6 a, 6 b, 6 c, 6 d, 6 e, 6 f, 6 g, 7 a, 7 b, 7 c, 8 a, 8 b, 8 c wzięli udział w projekcje w ramach, którego odbyły się warsztaty dla uczniów z tematyki:  konflikty, komunikacja międzyrówieśnicza, stereotypy oraz różnego rodzaju formy przemocy stosowanej w szkole – jak rozwiązywać i jak sobie radzić w trudnych sytuacjach. Warsztaty prowadzone były przez trenerów z Fundacji Sempre a Frente.

ULOTKA

Koordynator:

M. Ostaszewicz

Szkolenie

21 października w naszej szkole odbyło się szkolenie dla nauczycieli pt. “Konflikty – jak je rozwiązywać, aby utrwalić dobre relacje i budować wspólnotę?”, przeprowadzone przez Ośrodek Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych.

 

Festiwal Szkół Promujących Zdrowie

Dnia 22 października 2019r. uczennice klasy VIII b (Kędra Łucja, Spyra Amelia, Kocot Aleksandra, Ciuk Urszula i Kusiak Karolina) oraz uczennice klasy V g (Podleśna Julia, Bujak Katarzyna oraz Podolska Lena) pod opieką Pani Małgorzaty Ostaszewicz brały udział w Festiwalu Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie, którego honorowym gościem był Pan dr Mariusz Banach- wiceprezydent Miasta Lublin oraz przewodniczący Rady Miasta p. Jarosław Pakuła. Nasze uczennice zorganizowały dla uczestników rozgrywki w gry planszowe promujące zdrowy styl życia z nagrodami ufundowanymi przez KOWR Oddział  Terenowy w Lublinie. Na Festiwalu zostały ogłoszone zwycięskie projekty w ramach konkursu “Lubelskie granty promujące zdrowie w przedszkolach, szkołach i placówkach prowadzonych przez Gminę Lublin” – nasza szkoła znalazł się w gronie zwycięzców z projektem pt. “Tydzień zdrowia – zrozumieć emocje”.

Opiekun:

Małgorzata Ostaszewicz

Linki:

https://lublin.eu/mieszkancy/edukacja/aktualnosci/nowe-placowki-dolaczyly-do-miejskiej-sieci-przedszkoli-i-szkol-promujacych-zdrowie,427,1082,1.html

https://lubelski.pl/festiwal-przedszkoli-i-szkol-promujacych-zdrowie-zdjecia/

https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/dzieci-promowaly-zdrowie-festiwal-w-sp-nr-51-w-lublinie-zdjecia-wideo,n,1000253325.html

 

Grudzień:

“Ja i Moje emocje”

“TYDZIEŃ ZDROWIA – ZROZUMIEĆ EMOCJE”

W dniach 9 – 13 grudzień 2019 roku w naszej został realizowany projekt pt. “Tydzień zdrowia – zrozumieć emocje”, w ramach konkursu “Lubelskie granty promujące zdrowie w przedszkolach, szkołach i placówkach  prowadzonych przez Gminę Lublin”.

Każdego dnia tygodnia odbywały się różne wydarzenia w ramach projektu:

PONIEDZIAŁEK

W tym dniu zostały ogłoszone konkursy:

 • dla klas I – III międzyszkolny konkurs plastyczny pt. “Zdrowy skarb – nasze emocje”;
 • dla klas IV – VI szkolny konkurs literacki na wiersz i opowiadanie;
 • dla klas VII – VIII szkolny konkurs na prezentację multimedialną.

WTOREK

W tym dniu zostały przeprowadzone w ramach projektu warsztaty w świetlicach szkolnych dla klas I – III. Warsztaty prowadzone były przez uczniów klas VII – VIII. Na warsztatach zostały zastosowane metody i formy pracy tj. pogadanka, dyskusje, kartami pracy związane                z emocjami i uczuciami, kalambury oraz gry planszowe. Uczniowie pracowali indywidualnie oraz w grupach co przyczyniało się do kształtowania komunikacji między nimi.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

ŚRODA

W środę odbyła się gra terenowa po szkole dla klas IV. W wyznaczonych punktach znajdowały się zadania, quzy, kalambury- uczniowie podzieleni na zespoły 4 osobowe wykonywali określone zadania na czas. Ten zespół z danej klasy, który miał najlepszy czas wygrywał. Wszyscy uczniowie dostali nagrodzeni.

CZWARTEK – dzień dobrej komunikacji

W tym dniu odbyły się warsztaty dla uczniów z klas V i VI. Warsztaty zostały poprowadzone przez trenera z Centrum Dobrego Wychowania z wykorzystaniem różnych metod aktywizujących oraz pomocy w formie koła i markerów współpracy.

PIĄTEK

W tym dniu nastąpiło podsumowanie projektu oraz międzyszkolnego konkursu plastycznego dla klas I – III pt.  “Zdrowy skarb – nasze emocje”.

W ramach podsumowania odbyło się przedstawienie uczniów z klasy I c – “Zdrowy skarb – nasze emocje” wraz z występem grupy tanecznej oraz zaprezentowanie wiersza “Cztery strony emocji” –  przez laureatkę szkolnego konkursu Amelię Bekieszę uczennicę klasy V c.

Na podsumowaniu projektu gościliśmy:

 • Pana Dyrektora Zespołu Szkół nr 12, panie wicedyrektor – p. A. Scherer, p. J. Semczuk i p. B. Owczarek;
 • grupę przedszkolną “Gwiazdeczki” z przedszkola nr 86;
 • rodziców i dziadków naszych uczniów;
 • laureatów międzyszkolnego konkursu wraz z opiekunami;
 • oraz inne osoby zaproszone.

Czerwiec:

#PolskaCzystaKomórka

Wykorzystując fenomen aplikacji TikTok stworzyliśmy akcję skierowana do młodzieży dotyczącą ochrony przez wirusem COVID-19. Poprzez nagrywanie filmików i zaangażowanie ogólnopolskich influencerów, chcemy dotrzeć do tysięcy młodych osób i pokazać jak ważne jest dezynfekowanie ekranów smartfonów. Jest to temat niepodejmowany w Polsce, a bardzo popularny w zachodnich krajach.

Aby dołączyć do akcji – musisz:

 1. Pobrać i założyć konto w aplikacji TikTok
 2. Nagrać krótkie wideo w którym pokazujesz jak dezynfekujesz ekran telefonu
 3. Opublikować je na swoim profilu TikTok
 4. Pobrać wideo przez narzędzie TT Downloader (https://ttdownloader.com/). Przy pobieraniu wybierzcie opcję „No watermark”
 5. Usunąć publikację, a pobrane wideo przesłać do Koordynatora: lublin.aktywni100@pck.org.pl

W załączeniu szczegółowa instrukcja i opis funkcjonalności TikToka.

 

Skip to content