Kubusiowi Przyjaciele Natury

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla szkół podstawowych (klasy I-III) poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.

O tego roku szkolnego Zespół Szkół nr 12 aktywnie przystępuje do uczestnictwa w programie. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie ich do ruchu już od najmłodszych lat. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 6,5 miliona dzieci. W tym roku, w całym kraju dzieci wezmą udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczą się troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii i dowiedzą, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu.

Dzięki programowi edukacyjnemu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” uczniowie klas I-III uczestniczyć będą w zajęciach, na których realizowane będą następujące bloki tematyczne:

1. DBAM O ROŚLINY I ZWIERZĘTA – NAWET TE NAJMNIEJSZE.
  2. DBAM O AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ.
  3. DBAM O SIEBIE I JEM WARZYWA I OWOCE.
  4. DBAM O ZASOBY NATURALNE (POWIETRZE, WODĘ I ENERGIĘ).
  5. DBAM O SEGREGACJĘ ŚMIECI I TWORZĘ Z NICH COŚ NOWEGO.
  6. DBAM O NATURĘ.
  7. DBAM O ŚRODOWISKO I OSZCZĘDZAM PIENIĄDZE.

Koordynatorzy projektu:

Wicedyrektor kl.1-3 Aneta Dams