Światowy Dzień Wody

W dniu 22 marca 2023 roku w naszej  odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Wody. Z tej okazji zorganizowano Quiz wiedzy o wodzie, w którym brali udział uczniowie klas 7 i 8. Quiz miał na celu zwiększenie wiedzy uczniów na temat wody, jej właściwości oraz znaczenia dla ludzi i środowiska.

Organizacją quizu zaangażowani byli uczniowie klasy 8f, którzy przygotowali stanowisko na szkolnym korytarzu, gdzie można było losować pytania. Uczniowie ci pełnili rolę prowadzących, tłumaczyli zasady i udzielali odpowiedzi na pytania, a także przekazywali informacje o znaczeniu wody w życiu człowieka i na Ziemi. Natomiast uczniowie klasy 8a, pomogli w przygotowaniu szkolnej gazetki, która zawierała ciekawe informacje na temat wody i jej wpływu na nasze życie.

W trakcie quizu uczniowie wykazywali się dużą wiedzą na temat wody oraz chętnie odpowiadali na pytania. Dla uczestników zabawy przygotowane zostały cukierki, natomiast nagrodą za bezbłędne odpowiedzi były oceny z chemii. Przygotowania do quizu koordynowała Agnieszka Moskal, nauczyciel chemii w szkole.

Organizacja quizu była bardzo udana, a uczniowie aktywnie uczestniczyli w jego przeprowadzeniu.

Agnieszka Moskal