Dzień św Patryka

Dnia 17 marca  obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka w naszej szkole. Tego dnia zarówno uczniowie jak i nauczyciele założyli zielone ubrania. Kolor zielony to narodowy kolor Irlandii. Uczniowie naszej szkoły, którzy pamiętali o zielonych akcentach garderoby zostali  zwolnieni z odpowiedzi ustnych. Na społeczność szkolną czekały słodkości a także zagadki dotyczące Irlandii. Uczniowie mieli okazję  poznać życie patrona Irlandii,  tradycje i symbole związane z obchodami tego dnia na całym świecie.  Za poprawnie udzielone odpowiedzi na wylosowane pytania uczniowie otrzymali kolorowe pieczątki. Zwieńczeniem tego dnia był quiz kulturowy „ The Great Quiz” dla klas 7-8.             Z przyjemnością prezentujemy zwycięzców tego konkursu:

1. Hanna Uljasz 8e
  2. Maria Czapla 7b
  3. Ola Rymarczyk 8b
  4. Julia Świderska 8b
  5. Wiktoria Stelmach 8b
  6. Amelia Chodacka 8b
  7. Ola Mystowska 7b
  8. Krzysztof Miszczuk 7c
  9. Aleksander Kamiński 7b

Gratulujemy wiedzy i ocen celujących z języka angielskiego

Dziękujemy za ogromne zaangażowanie uczniom klasy 4e, 5e, 8c za przygotowanie zagadek, ciekawostek, plakatów i  dekoracji. Podziękowania składamy również wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

Anna Karczmarz-Broda

Magdalena Baran