WARSZTATY PSZCZELARSKIE W KLASACH IIIB, IIIC i IIID

W dniu 28 maja  w klasach III b,  III c i III d odbyły się warsztaty pszczelarskie prowadzone przez brata Zbigniewa Minko. Dzieci mogły poznać życie pszczół, ich budowę, zwyczaje i zalety tych niezwykłych stworzeń poprzez ciekawy film animowany, pokaz multimedialny i opowieści prowadzącego. Wielką atrakcją były również akcesoria przyniesione przez brata Zbigniewa np. plastry miodu, strój pszczelarza, wyroby z wosku. Uczniowie byli bardzo zainteresowani. Podczas pogadanki okazało się, że niektóre dzieci posiadają już pewien zasób wiedzy na ten temat. Była też okazja do obejrzenia z bliska krzątających się pszczółek na plastrze miodu, oczywiście odpowiednio zabezpieczonych. Niespodziankę stanowiła  też degustacja miodu. Pod koniec spotkania dzieci mogły własnoręcznie wykonać świece z plastrów pszczelego wosku. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

Koordynatorzy:

Jolanta Piwowarska