Pieczenie świątecznych pierników

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierników i ich zapachem. Uczniowie klasy 3d postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły. W dniu 14 grudnia miało miejsce wielkie pieczenie świątecznych pierników przez klasę 3d. W miłej ( i nieco gwarnej) atmosferze uczniowie przygotowali ciasto na pierniki, podzielili się na grupy odpowiedzialne za poszczególne zadania: wałkowanie ciasta, wycinanie pierników z foremek, wkładanie pierników do piekarnika, mierzenie czasu pieczenia. Ta kulinarna zabawa zaowocowała również nawiązaniem koleżeńskich relacji między uczniami.

Uczniowie z zajęć wychodzili bardzo zadowoleni, ponieważ mieli okazję nauczyć się w praktyce jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia piec pyszne pierniki. Po ostygnięciu pierniczków wszyscy uczniowie zabrali się za dekorowanie. Pomysłów na najpiękniej udekorowany pierniczek było tysiące – efekty owej pracy mogą zobaczyć i posmakować rodzice i ich pociechy.

Anna Marzec Błasik

Natalia Cieplak