stronaŚwietlicowe wieści

Pasowanie na Świetlika

Pasowanie na Świetlika to coroczna tradycja w naszej szkole, która ma na celu uroczyste wprowadzenie najmłodszych dzieci do grona Świetlików.  17 i  18.10.2021r. odbyła się uroczystość włączenia klas pierwszych ZS nr 12 do świetlicowej społeczności.  Jednak, żeby tak się stało, dzieci podczas tego pięknego wydarzenia musiały wykonać szereg zadań.
Uczniowie przywitali gości piosenką – hymnem Świetlików, a następnie przystąpili do bardzo ważnego testu gotowości świetlicowej, podczas którego  sprawdzona została ich wiedza i umiejętności. Były to: znajomość regulaminu świetlicy, próba wiedzy, próba mowy oraz test odwagi. Wszystkie dzieci doskonale poradziły sobie, mierząc się z powierzonymi zadaniami.
Następnie Pani wicedyrektor Aneta Dams oraz Pani kierownik świetlicy Anna Lis przystąpiły do pasowania. Uczniowie złożyli przyrzeczenie, w którym deklarowali właściwą i odpowiednią postawę podczas zajęć i zabaw w świetlicy. Akt pasowania został udokumentowany przypieczętowaniem odcisków palców przez przedstawicieli poszczególnych klas pierwszych.
Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia dzieci otrzymały medale. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku . Podczas całej uroczystości towarzyszył nam radosny nastrój i piękna jesienna pogoda.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie wspaniałych strojów dla swoich pociech, Radzie Rodziców za przygotowanie słodkiego poczęstunku oraz Pani wicedyrektor Anecie Dams za uświetnienie naszej uroczystości.
Szczególne podziękowania za wzorowe przygotowanie uroczystości dla wychowawców świetlicy Pani Annie Marzec –Błasik i  Pani Adriannie Wiechnik oraz Panu Patrykowi Kargulowi za tworzenie filmiku
i wykonanie pamiątkowych zdjęć.

Wszystkich pierwszoklasistów serdecznie witamy w gronie Świetlików 🙂

Anna Lis