Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia – “Trzymaj Formę”

Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lublinie oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie zapraszają uczniów klas VII-VIII, do udziału w XII edycji Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę”. Konkurs jest wpisany na listę konkursów, których laureaci otrzymują dodatkowe punkty na świadectwie ósmoklasisty.
Celem konkursu jest zwiększenie świadomości młodzieży dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie, w szczególności poprzez:
1) pogłębienie wiedzy na temat prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia oraz ich znaczenia dla organizmu człowieka,
2) pogłębienie wiedzy o wartości odżywczej żywności i doskonalenie umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów żywnościowych.
Zadania konkursowe mają mają charakter testów z pytaniami dotyczącymi  wiedzy o żywności i żywieniu oraz aktywności fizycznej. Konkurs jest trzyetapowy, przy czym I etap (na poziomie szkolnym) oraz II etap (na poziomie powiatowym)  Konkursu są przeprowadzane w formie elektronicznej.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w konkursie proszone są o złożenie wypełnionej zgody rodziców ucznia na udział w konkursie do  Anety Borkowskiej, Moniki Domańskiej lub Agnieszki Moskal (zgoda umieszczona jest poniżej  lub można ją pobrać z sali 103 i 108) oraz oddzielnej kartki z danymi: imię i nazwisko ucznia, PESEL ucznia, adres mailowy rodzica. Prosimy o złożenie tych dokumentów do 20  grudnia (do środy).

Agnieszka Karpińska
Aneta Borkowska