Klasa 1e z wizytą w Polskim Radiu Lublin

Uczniowie klasy 1e pierwszy dzień wiosny przywitali udając się na wycieczkę do Polskiego Radia Lublin. W magiczny świat radia wprowadził nas Pan Michał Kostecki. Dzieci miały możliwość poznania tajników radiowej sztuki, zobaczyć, jak funkcjonują studia nagraniowe i montażowe. Uczestnicy mogli po raz pierwszy w swoim życiu zobaczyć prawdziwy stół emisyjny oraz mnóstwo innych urządzeń potrzebnych w pracy realizatora dźwięku. Dzieci z zaciekawieniem odwiedziły także Radio Freee i były bezpośrednimi obserwatorami audycji  nadawanej na żywo. Dużo emocji towarzyszyło uczniom podczas zwiedzania Studia im. Budki Suflera. Uczniowie mieli okazję z bliska zobaczyć wielką scenę i efekty specjalne wykorzystywane podczas nagrań kultowych przebojów. Wycieczka po rozgłośni zakończyła się pokazami wielkanocnych tradycji prezentowanych przez panie z Muzeum Wsi Lubelskiej. Dzieci oglądały z bliska jak powstaje tradycyjna palma wielkanocna oraz zobaczyły czym dawniej barwiono jajka i w jaki sposób malowano pisanki.

Okazuje się, że praca w radiu jest bardzo ciekawa. Uczniowie zainspirowani tym co zobaczyli i usłyszeli stwierdzili, że jest to praca ich marzeń! Zobaczymy:)

Dziękujemy za pomoc w organizacji wycieczki mamie Kuby – Pani Małgorzacie Goluch.

wychowawczyni

Agnieszka Nikołajuk