Świetlicowe wieści

Rysujemy muzykę

W dniach 16-17 listopada w świetlicy nr 63 odbyły się zajęcia muzyczne z wykorzystaniem muzogramów, czyli znaków graficznych odpowiednio uszeregowanych, opracowanych do konkretnego dzieła muzycznego i kreślonych schematycznie zgodnie z jego przebiegiem.  Uczniowie uczyli się aktywnego słuchania muzyki poprzez wyszukiwanie w utworach muzycznych powtarzających się fraz muzycznych i  odpowiadających im schematów graficznych. Dzięki temu, w sposób niewerbalny, odkrywali różne aspekty dzieła muzycznego: jego formę, tempo, rytm, dynamikę, przenikali  do jego struktury. Wraz z wychowawcą stworzyli możliwość zabawy z muzyką, czerpali z niej to co najlepsze: piękno, wrażliwość, pomysłowość, muzykalność, uruchamiali wyobraźnię muzyczną. W prosty i zrozumiały sposób przybliżyli wiedzę o  różnych rodzajach muzyki. Nastrój klasycznych utworów muzycznych uczniowie  zobrazowali w pracach plastycznych wykonanych pastelami suchymi i farbami.

Koordynator zajęć- Izabela Wróbel