Świetlicowe wieści

,,Bądź moją Walentynką – bądź moim Walentynkiem” – Walentynki w świetlicy szkolnej.

14 lutego w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii, radości, przyjaźni, życzliwości oraz wzajemnego szacunku. Dzień ten wpisał się już na stałe w harmonogram szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się aby ten dzień był wyjątkowy. W społeczności szkolnej królował kolor czerwony. W świetlicy szkolnej pojawiła się gazetka walentynkowa z której dzieci mogły dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat powstania i tradycji Walentynek oraz tego jak obchodzi się Walentynki za granicą. Na warsztatach krawieckich szyliśmy walentynkowe serduszka jako dowód sympatii, które dzieci wręczały sobie wzajemnie oraz dekorowały sale świetlicowe czerwonymi serduszkami z papieru. Odbyły się dyskusje grupowe na temat pojęć takich jak: sympatia, przyjaźń, zakochanie, miłość. Dzieci przypominały również przymiotniki opisujące pozytywne cechy człowieka. Wykonano kartki walentynkowe stosując różnorodne techniki plastyczne np. wykonano model czerwonego serca z ozdobną obwódką z bibuły karbowanej. Serce umieszczono na patyku i ozdobiono, na której zapisano sentencje związane z przyjaźnią. Zagrano również w grę kaboom – quiz wiedzy o Walentynkach. Celem tego dnia było zachęcenie dzieci do okazywania uczuć innym osobom ( kolegom, koleżankom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły). Niepowtarzalna atmosfera szkolnych Walentynek pozostanie z pewnością na długo w pamięci uczniów i nauczycieli.