Aktualności podstawowastronaŚwietlicowe wieści

Spotkanie ze Strażą Miejską w świetlicy

28 listopada 2019 r. ponownie gościliśmy Straż Miejską. W świetlicy 58 przeprowadzone zostały zajęcia „Bądź kumplem, nie dokuczaj”. Podczas spotkania uczniowie analizowali, czym jest dokuczanie, zastanawiali się, czy byli jego świadkami oraz nazywali uczucia, które towarzyszą ofierze przykrych zachowań rówieśniczych. Zajęcia miały na celu nauczyć dzieci jak sobie radzić w sytuacjach zagrożenia ze strony rówieśników, jak również eliminować zachowania negatywne. Dzieci tworzyły kodeks kumpla – zasady koleżeńskiego zachowania wobec siebie. Wspólnie przyznały, że ich marzeniem jest szkoła bezpieczna dla każdego ucznia i zgodziły się, że wszyscy możemy i chcemy ją współtworzyć. Zajęciom towarzyszyły animacje wspierające kampanię społeczną „Bądź kumplem, nie dokuczaj”. Wierzymy, że treści poznane na spotkaniu wzmocnią w naszych uczniach postawy prawdziwych kumpli! Program był skierowany do uczniów klas drugich.

Koordynator:
Kinga Baran