Aktualności podstawowaŚwietlicowe wieści

“Ptasie plotki”

W zeszłym tygodniu dzieci ze świetlicy 60 dużo rozmawiały na temat dokarmiania ptaków zimą.

Dowiedziały się,  jakim pokarmem należy dokarmiać ptaki, w jakim miejscu powinien być umieszczony karmnik lub powieszony pokarm, aby zwierzęta mogły bezpiecznie i z chęcią z niego korzystać.  Najważniejszą jednak informacją pośród zasad dokarmiania ptaków zimą jest systematyczność.

Ten temat był inspiracją do stworzenia papierowych ptaszków oraz specjalnych dla nich domków. Podczas tego zadania dzieci wykazały się wytrwałością i umiejętnościami techniczno-plastycznymi.

Swoje wiadomości uczniowie przenieśli na grunt praktyczny  i zadbali o ptaszki w okolicy szkoły, umieszczając pokarm w gaiku za boiskiem. Klasa 1f zobowiązała się do uzupełniania pokarmu według potrzeb do  końca zimy.

Korzystając z pięknej pogody, dzieci pobawiły się na śniegu, podnosząc poziom endorfin i witaminy D w organizmie. Radosne i uśmiechnięte od ucha do ucha wróciły na świetlicę.