Pierwszy Dzień Wiosny w klasie 3D

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. W tym dniu uczniowie klasy 3d pożegnały zimę i powitały wiosnę. Czekały na ten dzień z niecierpliwością, ponieważ w tradycji szkoły pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób.

Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia, świat z dnia na dzień robi się kolorowy. Tego dnia uczniowie zaangażowali się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej, przygotowali wiosenne stroje i dekoracje. W szkole od rana zrobiło się kolorowo i wesoło, rozpoczęły się obchody pierwszego dnia wiosny. Punktem kulminacyjnym wiosennego święta było pożegnanie zimowej pory roku. W kolorowym korowodzie z Marzanną, przy dźwiękach instrumentów perkusyjnych wyruszyliśmy, aby przywitać wiosnę. Zabawa rozpoczęła się na szkolnym boisku. Dzieci  prezentowały wiosenne piosenki i wiersze, były wspólne pamiątkowe zdjęcia, następnie symbolicznie pożegnały zimę tańcem w kole i wspólnie wykonaną z Panią postacią Marzanny.

W tym dniu wszyscy bawili się doskonale, ruch na świeżym powietrzu sprawił uczniom wielką radość. Cieszymy się, że już przyszła wiosna.

Nauczyciel wychowawca: Anna Marzec Błasik