PSZCZOŁY W KLASIE 2D

Bzyczenie prawdziwych pszczół można było usłyszeć podczas zajęć w klasie 2d. Owady w specjalnej szklanej kasetce były jedną z niespodzianek, którą dla uczniów przygotował pszczelarz- brat Zbyszek. W środę zaprosił on uczniów na wspaniałą podróż po świecie pszczół. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak wygląda życie w ulu, kto należy do pszczelej rodziny, co zawdzięczamy pszczołom i jak możemy im pomagać.  Uczniowie mogli zobaczyć, jak wewnątrz wygląda prawdziwy ul, przymierzyć strój pszczelarza i poznać narzędzia, których używa się  w pracy w pasiece.  Mieli też okazję spróbować, jak smakują zbierane przez pszczoły kuleczki pyłku i oczywiście posmakować miodu, a z pszczelego wosku samodzielnie wykonali pachnące świece. Na zakończenie każdy uczeń wykonał własną pszczółkę i umieścił ją w papierowym plastrze miodu.

Beata Grzegorczyk

Zbigniew Minko