PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ ZAJĘCIA KLAS 7-8 ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

Mimo prawidłowych oddziaływań wychowawczych dzieci i młodzież czasami zachowują się ryzykownie, podejmując działania niosące negatywne konsekwencje zarówno dla zdrowia fizycznego, psychicznego, jak i dla otoczenia społecznego. Wczesna inicjacja alkoholowa, palenie, używanie środków psychoaktywnych może doprowadzić do zaburzeń w funkcjonowaniu młodych osób już na poziomie wchodzenia w dorosłość i wyrządzić nieodwracalne szkody. W dniu 29 kwietnia młodzież klas 7 i 8 spotkała się z przedstawicielem Oddziału Szkolno – Profilaktycznego Straży Miejskiej w Lublinie, by podyskutować o negatywnych skutkach zachowań ryzykowanych , w tym ich konsekwencjach prawnych. Mamy nadzieję, że dostarczenie adekwatnych informacji dotyczących skutków zachowań problemowych wzmocni w naszej młodzieży poczucie odpowiedzialności za podejmowane decyzje, swoje działanie i zdrowie.

Sylwia Kuźma-Langford

Anna Tuczyńska