Charytatywna zbiórka żywności

W dniu 16 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Głodem. Nasza szkoła aktywnie włącza się w prowadzone w ramach tych obchodów akcje charytatywne, poprzez zorganizowanie w dniach 2-13 października, zbiórki żywności. Zebrana żywność zostanie przekazana rodzinom uczniów naszej szkoły, które są w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Przyjmowane będą wszystkie produkty spożywcze o długim terminie ważności, takie jak:

• makarony, mąka, kasza, ryż, olej, cukier, herbata, kawa, konserwy, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, słoiki z przetworami, suszone owoce, orzechy i inne.

Żywność będzie zbierana w przedsionku wejścia głównego do szkoły.

Każdy uczeń biorący udział w zbiórce proszony jest o pozostawienie razem z przyniesionymi produktami KARTECZKI z imieniem, nazwiskiem oraz klasą, co umożliwi wpisanie podziękowań do dziennika.

Prosimy o wsparcie i dziękujemy za życzliwość

Aneta Borkowska (Szkolne Koło PCK)

Joanna Kowalczyk (Caritas)