XXIII DZIEŃ PAPIESKI SZKOLNY KONKURS – „Wybierz motto życia od Jana Pawła II”

Drogowskazy to znaki, które wskazują drogę. Jan Paweł II zostawił ich bardzo dużo. Całe Jego życie było lekcją dla nas. Karol Wojtyła – Jan Paweł II dał przykład dobrego życia i wzrastania w świętości. Słowa, które do nas kierował mogą być dla nas drogowskazami. Wybierz motto życia od Jana Pawła II i weź udział w konkursie.

Cele konkursu:

• pielęgnowanie pamięci o Janie Pawle II przez wierne wypełnianie jego nauczania
  • przybliżenie nauczania Jana Pawła II; zachęcenie do zapoznania się z tekstami Jana Pawła II
  • wskazanie Jana Pawła II jako wzorca osobowego
  • rozwijanie umiejętności poszukiwania i selekcjonowania informacji
  • promowanie talentów

Zasady uczestnictwa:

1. Aby wziąć udział w konkursie należy wybrać z nauczania papieża Jana Pawła II ważne słowa, które mogą być drogowskazem dla młodego człowieka w XXI w. Wybrane motto należy napisać lub wydrukować na papierze (format A4 lub większy)
    i ozdobić (np. dekoracyjna ramka, ornament, ilustracja, tło…). Do pracy należy dołączyć krótkie pisemne uzasadnienie wybranego motta. Pracę można wykonać ręcznie w dowolnej technice lub z wykorzystaniem grafiki komputerowej.

2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV- VIII. Udział uczniów w konkursie jest dobrowolny.

3. Każdy autor może zgłosić tylko jedną pracę konkursową.

4. Prace konkursowe podpisane imieniem i nazwiskiem, symbolem klasy ucznia należy składać u katechetów do 16 października 2023r.

5. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do końca października 2023r. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Zapraszamy do uczestnictwa!

Joanna Kowalczyk