3F W WARSZAWIE

Dowiedz się jakie niebezpieczeństwa czyhają na ludzi w przestrzeni kosmicznej. Świadomość ryzyka przegrywa z chęcią eksploracji kosmosu, ponieważ to największa przygoda pcha ludzkość do dalszych poszukiwań.

Jak się do niej przyłączyć?

Klasa 3f już się przyłączyła, będąc na pokazie filmu pt. „Astronauta” w planetarium w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Był to jeden z głównych punktów programu wycieczki i pobytu w CNK. Oprócz gwiazdozbiorów na tle „ żywego nieba”można było również zobaczyć przygotowania do pobytu na stacji kosmicznej oraz jak trudnym i wyczerpującym doświadczeniom poddawani są astronauci, zanim wyruszą na wyprawę życia.

Centrum Nauki Kopernik to nie jest muzeum. Nie ma tam gablot ani przewodników. To przestrzeń, która inspiruje do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Kopernika się nie zwiedza. Nie ma tam wyznaczonych ścieżek a uczniowie kierują się własną ciekawością, tym co ich zainteresuje i zwróci ich uwagę. Odwiedzający mogą wszystkiego dotknąć, sprawdzić, przekręcić, czasem nawet podskoczyć lub krzyknąć aby uruchomić eksponat, samodzielnie przeprowadzać eksperymenty i  odkrywać prawa nauki.

Dzięki takim doświadczeniom dotychczas skomplikowane prawa przyrody stały się dla nas bardziej zrozumiałe i jasne. Dzieci przekonały się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda.

Dodatkową atrakcją wycieczki był spacer bulwarem wiślanym i wjazd windą na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki skąd podziwialiśmy panoramę naszej stolicy.

Dziękujemy Rodzicom klasy 3f za zorganizowanie wycieczki

Wych. Aneta Łukasiewicz