stronaZaproś Rodzica Na Swoją Lekcję

Pan Miś był chory…

… i przyszedł do 1b. Uczniowie klasy 1b mieli sposobność poznania zawodu pielęgniarki dzięki uprzejmości mamy Aleksandra- p. Katarzyny Siegiedy, która odwiedziła nas w ramach projektu „Zaproś rodzica na swoją lekcję”. Pani Katarzyna jest pielęgniarką na oddziale ortopedii i w bardzo przystępny sposób opowiedziała o specyfice swojej pracy. Dzięki niej uczniowie poznali budowę szkieletu ludzkiego, zapoznali się z nazwami kości – tej największej i najmniejszej – a dodatkowo aktywnie uczestniczyli przy zakładaniu gipsu na złamanej łapie Pana Misia, który wymagał również podania kroplówki. Każdy z uczniów zapoznał się z techniką prawidłowego bandażowania różnych części ciała. Uczniom bardzo podobały się także zdjęcia rentgenowskie kości.  W czasie zajęć dzieciaki były bardzo zaangażowane, uważne i miały mnóstwo pytań.

Wych. Agnieszka Rzedzicka