Klasa III D zamyka sezon PLATINUM MOTOR LUBLIN!!!

Nic nie łączy bardziej niż wspólna pasja. Uczniowie klasy III D bardzo pasjonują się sportem. Mają w nim też swoje pierwsze sukcesy, w tym także na torze żużlowym. (można je zobaczyć tutaj). 8 października 2023 r. dzieci wraz z Rodzicami i Wychowawcą postanowiły podzielić się swoją radością z innymi kibicami. Uczniowie wzięli udział w uroczystym zakończeniu sezonu żużlowego, gdzie na stadionie mogli wyrazić swoją wdzięczność za wspaniały, pełen sukcesów sezon zawodnikom Platinum Motor Lublin. Gala była też okazją do bezinteresownej pomocy dla chorych dzieci. Cały dochód z wydarzenia został przeznaczony na wyposażenie sal na oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Ten sezon był wyjątkowy, gdyż sportowcy na torze żużlowym po raz kolejny dali z siebie wszystko. Żadnej innej drużynie nie udało się osiągnąć tak wielu sukcesów zawodnicy Bartosz Zmarzlik został Mistrzem Świata 2023 a Fredrick Lindgren Wicemistrzem Świata, w kategorii juniorów po raz drugi z rzędu Mistrzem Świata został Mateusz Cierniak, drużyna zdobyła również Mistrzostwa Polski Par Klubowych w kategorii juniorów, jak i seniorów. Miarą sukcesu była wygrana w finałowym dwumeczu PGE Ekstraligi oraz zdobycie po raz drugi w historii Lublina Drużynowego Mistrzostwa Polski. 16 wygranych meczów oraz bilety na finałowy mecz w Lublinie sprzedane w czasie kilku sekund świadczy o ogromnej popularności tego sportu.W trakcie wydarzenie na scenie pojawili się: Jarosław Hampel, Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera, Fredrik Lindgren, Jack Holder, Mateusz Cierniak, Bartosz Bańbor, a także nowy zawodnik Motoru Wiktor Przyjemski, prowadzącymi byli Paulina Chylewska oraz Grzegorz Chyliński. Wspólne kibicowanie i udział w tak dużym wydarzeniu sportowym bardzo mocno zintegrowało zespół klasowy i dało dzieciom i ich Rodzicom wiele radości, a na uwagę zasługuje fakt, że nasza uczennica klasy III D Gabrysia Oniszczuk ofiarowała na pożegnanie Jarosławowi Hampelowi własnoręcznie przygotowany rysunek, a jej tata Michał jest autorem słów i kompozycji piosenki “Żółty, biały i niebieski świat”, którą dla Klubu i dla wszystkich kibiców wykonał wraz z zespołem Feym na zakończenie uroczystego pożegnania sezonu.

Marzanna Lebedziuk