AktualnościPrzedszkole

Grupa Motylki bierze udział w wyzwaniu CodeWeek 2023

Nasze przedszkole po raz kolejny weźmie udział w inicjatywie Code Week – Europejski Tydzień Kodowania, obchodzony w dniach 7-22 października 2023. Jest to  inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Biorą w niej udział państwa europejskie, i nie tylko, które uczestniczą w przyjacielskiej rywalizacji o zorganizowanie jak największej liczby wydarzeń związanych z nauką programowania. Kodowanie będzie odbywało się w grupie “Motylki”. Zachęcamy również do kodowania w wolnym czasie. Code Week 2023.

Wyzwanie CodeWeek z Uczymy Dzieci Programować” ma na celu:

– Upowszechnienie kodowania,

– Pokazanie, że kodowanie nie jest trudne. A realizacja aktywności związanych z kodowaniem nie wymaga dostępu do sprzętu komputerowego,

– Rozwijanie logicznego, algorytmicznego myślenia,

– Kształtowanie zadaniowego podejścia do stawianych problemów,

– Integracja grupy przedszkolnej,

– Wspólna kreatywna zabawa.

Trzymajcie za nas kciuki. Niedługo pochwalimy się naszymi osiągnięciami w kodowaniu

Koordynator: mgr Wioleta Kowalczuk