Gry planszowe w klasie 3 b i 3 d. Dlaczego warto grać?

Kiedy dni robią się pochmurne i chłodniejsze dzieci już nie spędzają tyle czasu na dworze, częściej pada deszcz, wieje wiatr i ogólnie aura nie służy. Jest wiele sposobów by spędzić mile czas w domu, w szkole. Istnieje dużo gier i zabaw, które umilą nam czas w domowym zaciszu. Z pewnością należą do nich gry planszowe. Będą jak znalazł na długie zimowe wieczory. Gry planszowe towarzyszą człowiekowi od tysiącleci urozmaicają mu czas od powstania pierwszych starożytnych cywilizacji. Gry planszowe nie straciły na znaczeniu. Grają w nie ludzie bez względu na to skąd pochodzą, czy ile maja lat. Okazuje się, że gry planszowe to nie tylko sposób na zabicie nudy, wypełnienie czymś czasu – ale i droga do tego, aby być zdrowszym i szczęśliwszym. Warto odejść od komputera czy konsoli, odłożyć smartfona, aby dołączyć do rodzinnej zabawy. Gry planszowe redukują stres. Przy okazji tego rodzaju zabawy odprężamy się, znajdujemy się w nieco innym świecie i powracamy do rzeczywistości z energią i nowymi pomysłami. Dodatkowo wiele gier planszowych usprawnia naszą pamięć oraz rozwija zdolności poznawcze.

Anna Marzec-Błasik

Beata Mącik