“Młody reporter ma głos” – warsztaty klas 6

Dzięki współpracy naszej szkoły ze Stowarzyszeniem “Ulica Krótka”, uczniowie klas 6 mogli wziąć udział w warsztatach dziennikarskich, dzięki którym dowiedzieli się: kim jest dziennikarz i jaki może mieć wpływ na rzeczywistość, jak wygląda warsztat dziennikarski oraz jak stworzyć własny, ciekawy artykuł. Efektem pracy uczniów były autorskie materiały dziennikarskie, w tym okładki autorskich gazet.

Serdecznie dziękujemy Pani Aleksandrze Kuzioła, redaktorce naczelnej portalu ulicakrotka.com, za realizację projektu w naszej szkole.

Organizator:

Stowarzyszenie “Ulica Krótka” – celem działania organizacji jest prowadzenie działalności edukacyjnej, kulturalnej i artystycznej w duchu edukacji nieformalnej. Stowarzyszenie na co dzień zajmuje się prowadzeniem portalu kulturalno-publicystycznego ulicakrotka.com, będącego przestrzenią do publikacji materiałów dziennikarskich, prozatorskich, poetyckich i graficznych dla młodych. Dzięki wsparciu Miasta Lublin organizacja tworzy wydarzenia kulturalne dla młodych w ramach miejskich projektów grantowych.

Prowadząca zajęcia:

Aleksandra Kuzioła – redaktorka naczelna portalu ulicakrotka.com i zastępczyni prezesa zarządu Stowarzyszenia “Ulica Krótka”. Animatorka i instruktorka zajęć dla dzieci w Fundacji Strefa Dorastania. Stypendystka programu “Stypendia na realizację w 2023 roku młodzieżowych projektów z zakresu twórczości artystycznej lub z zakresu upowszechniania kultury” Prezydenta Miasta Lublin.

Sylwia Kuźma-Langford

Anna Tuczyńska