Żołnierz Wojska Polskiego w 3d

W minionym tygodniu uczniowie klasy 3d uczestniczyli w spotkaniu z zawodowym żołnierzem tatą Marysi Sobieszek, który na spotkaniu z dziećmi przywiózł wiele interesujących sprzętów, wykorzystywanych codziennie w jego jednostce. Tata Marysi to zawodowy żołnierz Wielonarodowej Brygady im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego. Gość opowiadał dzieciom o swojej służbie oraz wyjaśniał znaczenie kolorystyki stroju. Uczniowie dowiedzieli się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych i stabilizacyjnych poza granicami kraju. Dzieci wysłuchały ponadto opowieści o odpowiedzialności i ryzyku, jakie niesie ze sobą taka praca, jakie cechy charakteru, predyspozycje i jaką drogę trzeba przebyć aby zdobyć ten zawód. Dowiedziały się również co robić aby przetrwać w warunkach poligonowych. O bardzo dużym zainteresowaniu świadczyła liczba zadawanych przez dzieci pytań. Po takim doświadczeniu, wielu chłopców, ale i nie jedna dziewczynka marzy o służbie wojskowej.

Anna Marzec-Błasik

Natalia Cieplak