Aktualności

XXXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę 28 stycznia 2024 roku – cel „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.
W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń.
Ostatnią zbiórkę – w styczniu 2023 roku – dedykowano walce z sepsą. Dzięki zaangażowaniu Sztabów i
sympatyków udało się zebrać 243 259 387,25 PLN.

W tym roku Fundacja planuje kupić urządzania dla
· diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
· diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
· diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji