BEZPIECZNE I ZDROWE FERIE ZIMOWE

Zbliżają się oczekiwane ferie zimowe, okres radości, wypoczynku i zabawy. W związku z tym serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do obejrzenia wystawy prac plastycznych, która znajduje się w holu przy głównym wejściu do szkoły ZS nr 12 w Lublinie. Prace plastyczne wykonały dzieci z klas I – III. Temat prac to „Bezpiecznie i zdrowo spędzam ferie zimowe”. Celem wystawy jest promowanie świadomego, bezpiecznego i zdrowego spędzania czasu wolnego podczas ferii zimowych, ukazanie w jaki sposób uczniowie postrzegają temat bezpieczeństwa i zdrowia w tym czasie poprzez sztukę plastyczną.

Warto przypomnieć o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpiecznego i zdrowego wypoczynku:

1. Ubiór odpowiedni do pogody.
  2. Wybieranie bezpiecznych, przeznaczonych do zabawy i wypoczynku miejsc.
  3. Podczas uprawiania sportów zimowych zakładanie kasków ochronnych oraz stosowanie się do zasad bezpieczeństwa na stokach i lodowiskach.
  4. Zadbanie o widoczność na drodze – po zapadnięciu zmroku zawsze należy mieć przy sobie odblask.
  5. Bezpieczna zabawa – nie strącaj sopli zwisających z dachu lub drzew, nie rzucaj śnieżkami w nadjeżdżające auta, nie rzucaj twardymi śnieżkami w kolegę lub koleżankę.

Organizatorzy wystawy:

Małgorzata Kędzierska