„ Zaczarowana zagroda” w klasie 2 d

Uczniowie klasy 2d zagłębiając się w lekturę Aliny i Czesława Centkiewiczów pt. „Zaczarowana zagroda” przenieśli się do Krainy Wiecznych Lodów. Sympatyczny pingwinek  Elegancik oraz jego kuzyni wprowadzili dzieci w świat mroźnej Antarktydy. Dzięki tej ciekawej historii uczniowie dowiedzieli się o srogich warunkach panujących na biegunie południowym oraz bliżej poznali życie zabawnych pingwinów Adeli. Po omówieniu lektury dzieci wykonały przestrzenne prace plastyczne przedstawiające Antarktydę,  wraz z jej głównymi bohaterami. Pomysły na zbudowanie zagrody były nietuzinkowe, dzieci wykorzystały np. kostki cukru, z których stworzyły kawałki lodu. Powstały kreatywne, pomysłowe budowle. Tak oto prezentują się „zaczarowane zagrody” wykonane przez  drugoklasistów. Zapraszamy do galerii!

Zapraszamy również do obejrzenia wystawy prac uczniów klasy 2 d, która znajduje się w holu przy głównym wejściu do szkoły.

Wych. Anna Lis