Mikołajki  przez zabawę z klockami lego w klasie 3d

Uczniowie uwielbiają wszelkiego rodzaju klocki, bo według nich to najbardziej kreatywna zabawa świata. Klocki uczą myślenia, planowania, umiejętności odtwarzania, ale też tworzenia i eksperymentowania. To zabawa najbardziej pobudzająca do aktywności, twórczej zabawy, a nawet nauki. Z pozoru kawałek plastiku z wypustkami, które umożliwiają łączenie z innymi elementami. To właśnie ta możliwość łączenia, budowania i kreowania dziecięcej rzeczywistości umożliwia małym konstruktorom nieograniczone możliwości zabawy i nauki. Klocki umożliwiają dodatkowe możliwości zabawy, poprzez tworzenie nowych konstrukcji lub rozbudowywanie już posiadanych. W trakcie tych niesamowitych chwil zabawy postacie jakby ożywają, a pojazdy tworzą sceny niczym z najlepszych filmów przygodowych. Dzieci zawsze je uwielbiają nie tylko do tworzenia budowli, wielkich wież i pojazdów ale również do nauki. To były niezapomniane mikołajki.

Anna Marzec-Błasik

Natalia Ciepak