Dzień „królowej jesieni” w klasie 2d

31 października miała swoje święto dynia. Jesień jest czasem zbiorów tych niezwykle cennych roślin ze względu na ich właściwości odżywcze. Ciekawostki o dyniach pozwoliły dzieciom zapoznać się z najważniejszymi informacjami o ich pochodzeniu, wyglądzie, odmianach oraz wszechstronnym wykorzystaniu. W sali zrobiło się kolorowo od wykonanych na edukacji plastycznej dyń, różnej wielkości, dowolnymi technikami plastycznymi. Tworząc dynie-królowe jesieni, dzieci doskonaliły motorykę małą rozwijając koordynację wzrokowo-ruchową. Dynia to również symbol Halloween. Uznawana jest za ciekawą ozdobę, dzięki swojemu intensywnemu, pomarańczowemu kolorowi oraz możliwości wykonania dekoracyjnych wzorów. Natomiast zabawa „cukierek albo psikus” jest  popularnym zwyczajem związanym z Halloween, dlatego w tym dniu nie mogło zabraknąć słodyczy.

“Trick or Treat”

wych. Anna Lis