Dzień Otwarty w Ukraińskiej Sobotniej Szkole

W ubiegłą sobotę Dyrekcja naszego Zespołu Szkół w osobie pani wicedyrektor Anety Dams miała przyjemność uczestniczyć w niesamowitym przedsięwzięciu zorganizowanym przy wsparciu Fundacji Kultury Duchowej Pogranicza Dniach Otwartych Sobotniej Ukraińskiej Szkoły.

Inicjatywa zapoczątkowana we wrześniu 2022 roku polegająca na organizacji zajęć dla uczniów z Ukrainy w murach naszej szkoły to cykl sobotnich spotkań społeczności ukraińskiej, podczas których dzieci obcują z kulturą swoich rodziców, dziadków i pradziadków, mają zajęcia z języka ukraińskiego, historii, muzyki czy plastyki. Podczas dnia otwartego dzieci prezentowały swoje prace i przygotowały specjalny program artystyczny.

Nasz Zespół Szkół jest jednym z partnerów, który gorąco i całym sercem wspiera działania podejmowane przez Sobotnią Ukraińską Szkołę.

Raz jeszcze, na ręce wszystkich osób zaangażowanych w budowanie więzi i integracji polsko – ukraińskiej w postaci organizowania sobotnich przedsięwzięć składamy pełne wdzięczności i solidarności wyrazy życzliwości i zapewnienia chęci dalszej współpracy.

Galeria

Skip to content