3b w Interaktywnym Centrum Edukacji Przeciwpożarowej OGNIK

Interaktywne Centrum Edukacji Przeciwpożarowej „Ognik” to miejsce, dzięki któremu dzieci i młodzież mogą w nietuzinkowy sposób zobaczyć, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać w życiu codziennym. Uczniowie kl. 3b dzięki zaangażowaniu rodziców wzieli udział w takich zajęciach. Centrum uczy reagować w nagłych wypadkach, kształtuje proaktywną postawę dzieci, a także w przystępny sposób kreuje poprawny sposób zachowania. Ma także na celu podniesienie ogólnej świadomości społecznej, dotyczącej określonych zagrożeń w przypadku zagrożenia życia swojego i innych. W ICEP uczniowie za pomocą ilustracji, realistycznej scenografii, bodźców dźwiękowych oraz wrażeń świetlnych zobrazowali sobie sytuacje bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. Wiedza przemycona w zabawie nie tylko uczy, ale także pozwala oswoić strach, związany z niecodziennymi, trudnymi sytuacjami. Uczestnicy mieli także okazję w specjalnych strojach strażackich wejść do samochodu gaśniczego i poczuć się jak prawdziwy strażak.

Agnieszka Rzedzicka