Świetlicowe wieści

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w świetlicy szkolnej. Zdrowo jemy, pięknie żyjemy!

8 listopada obchodziliśmy w świetlicy Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem święta jest m.in. promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków oraz informowanie o konsekwencjach złej diety. Z tej okazji w świetlicach prowadziliśmy rozmowy, burze mózgów odnośnie tej tematyki. Uczniowie wykonywali karty pracy, plakaty dotyczące zdrowego odżywiania. Szczególnie wspólnie pochyliliśmy się nad poznaniem i zapamiętaniem piramidy żywieniowej. Dzięki tym zajęciom dzieci mogły zaznajomić się z produktami zawierającymi niezbędne wartości odżywcze dla naszego organizmu i przede wszystkim sprzyjające utrzymaniu zdrowia. Uczniowie podczas wykonywanych zadań rozwijali kreatywność, pomysłowość oraz motorykę małą. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.