Zwierzęca brygada – warsztaty plastyczne

W dniu 22.11.2023 r. klasa 5a uczestniczyła w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej przy ul. Wodopojnej w Lublinie.

Uczniowie poznali kilka nowych, ciekawych wydarzeń z czasów II wojny światowej z perspektywy zwierząt.

Psy, koty, ptaki, małpy a nawet niedźwiedzie towarzyszyły polskim żołnierzom w czasie II wojny światowej. Zwierzęta były z żołnierzami w ciężarówkach, czołgach, samolotach, na okrętach i na polu walki.

One również dzieliły z nimi niebezpieczeństwa oraz trudy wojny.

Nasi uczniowie w czasie warsztatów poznali historię II wojny światowej z perspektywy Kici, Żaby, Kury, Gaza i Betty – na morzu oraz z punktu Ciapka, Miki i Kiwi – w powietrzu, a także Wojtka, Kaśki, Pestki, Lizandera i Kubusia – na lądzie.

Uczniowie zatrzymali się na chwilę również przy historii dzielnych polskich lotników, a szczególnie historii jednego z nich – młodego Gienka Kasprzaka, który urodził się w Lublinie.

Uczniowie wykonali rysunki poznanych zwierząt , które ostatecznie zostały uwiecznione w formie przypinki.

Ewa Kotulska-Czerniec

Koordynator wyjścia