Speed Ball

W piątek 13 października uczniowie ZS 12 w Lublinie mieli okazję poznać innowacyjną  dyscyplinę sportu, jaką jest Speed-ball.  Zajęcia pokazowe poprowadził lokalny lider Speed-Ball Polska p. Mariusz Rzedzicki. W trakcie zajęć uczniowie naszej szkoły zostali zapoznani z krótkim rysem historycznym tej dyscypliny na świecie. Pomysł gry w speed-ball narodził się w Egipcie w drugiej połowie XX wieku. Początkowo był traktowany jako trening koordynacji i refleksu dla tenisistów. Jednak dzięki niewielkim wymaganiom sprzętowym i ogromnej frajdzie, jaką sprawia granie, szybko przekształcił się w nowy, odrębny sport.

Speed-ball – pierwszy i jedyny sport z wykorzystaniem piłki i rakiet, w którym występują 4 konkurencje:

• Super solo
  • Gra singlowa
  • Gra deblowa
  • Solo relay

Od wszystkich innych sportów z rakietami i piłką różni się tym, że piłka jest na uwięzi. Jest przymocowana półtorametrową żyłką do statywu o wysokości 1,7 metra i rotuje po obwodzie wokół niego.

Uczniowie jak i nauczyciele aktywnie i z entuzjazmem uczestniczyli w zajęciach, stawiając swoje pierwsze kroki w tej dyscyplinie.

Agnieszka Rzedzicka