Świetlicowe wieści

Zimowe zabawy Świetlików

Zima, zima, zima …pada, pada śnieg. Zima to czas radosny i ciekawy. To czas wielu zmian w przyrodzie oraz czas radosnych, zimowych zabaw na śniegu. Dzieci w wieku szkolnym wybierają zazwyczaj zabawy oparte na aktywności ruchowej, a zima jest wdzięcznym tematem do organizowania takich zabaw. Ulubione dziecięce zabawy to: chodzenie po śladach, lepienie bałwana, rzucanie śnieżkami czy robienie aniołków na śniegu.
Na piękną, zimową pogodę nasze świetliki czekały bardzo długo. Uczniowie klas pierwszych pod czujnym okiem wychowawców świetlicy, oddali się iście śniegowym szaleństwom. Zimowym zabawom nie było końca. Dzieci urządzały zawody w rzucaniu śnieżkami do celu, budowały śnieżne stworki, ale przede wszystkim lepiły klasowe bałwanki. Pomysłom nie było końca. Wspaniałe śnieżne ludziki cieszyły oko na boisku szkolnym, przypominając ile trudu i pracy uczniowie włożyli w budowanie i toczenie śniegowych kul. Pomimo zmęczenia z uśmiechem na twarzach wróciliśmy do obowiązków szkolnych.
Chociaż zimowa aura i warunki do zabaw na śniegu długo u nas nie zabawiły, mamy nadzieję, że w ferie zimowe będziemy mogli ponownie oddawać się śniegowym i zimowym szaleństwom.

Wychowawcy świetlicy 62