Propozycje konkursów klas IV-VIII oraz świetlicy 2023/2024strona

Zielona szkoła – konkurs dla szkół

Zapraszamy uczniów z klas IV i V do udziału w konkursie fotograficznym, w którym zadaniem będzie wykonanie sesji zdjęciowej polskich warzyw i owoców, dostępnych o tej porze roku, w kontekście aktywności sportowej.

Konkurs jest organizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii promocyjno-edukacyjnej „Jedz owoce i warzywa – w nich największa moc się skrywa!”, której organizatorem jest Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych.

W konkursie mogą wziąć udział grupy uczniów z klas IV i V szkoły podstawowej, liczące maksymalnie 30 osób, które zgłoszą jedną zbiorczą pracę. Najciekawszy pomysł na sesję zostanie nagrodzony „zieloną szkołą” dla jednej klasy:

– pobytem w gospodarstwie agroturystycznym, gdzie dzieci odwiedzą gospodarstwo sadownicze/ogrodnicze i wezmą udział w sportowej olimpiadzie owocowo-warzywnej.

Koszty wyjazdu i pobytu pokrywa organizator.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu amatorskiej sesji zdjęciowej sezonowych,

polskich warzyw i owoców, w kontekście aktywności sportowej. Wybrane warzywa i

owoce muszą być obecne w kalendarzu sezonowości:

Praca konkursowa powinna się składać z 3-5 zdjęć. Zdjęcia mogą być dodane pojedynczo lub na przykład w postaci kolażu zdjęć. Aby wziąć udział w konkursie należy:

• do 29 września zgłosić swój udział w konkursie
  • do 3 października złożyć prace konkursowe (w formie elektronicznej lub przesłać w mailu) do jednej z osób:

Aneta Borkowska

Anna Stelmaszek