Pokazy z Fizyki 2023

“Nic nie staje się realne, dopóki nie jest doświadczone” – w myśl słów Johna Keatsa,

W dniu 21 września bieżącego roku grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w sześćdziesiątych trzecich pokazach z fizyki, organizowanych przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ideą pokazów jest popularyzacja nauk przyrodniczych i pomoc w ich nauczaniu, poprzez prezentację tematycznie dobranych eksperymentów. Tegoroczne pokazy dotyczyły czterech bloków tematycznych: fizyki latania, poznawania praw fizyki poprzez zabawę, rezonansów oraz termodynamiki. Pokazy, były niezwykle widowiskowe i wzbudziły ciekawość wśród dzieci i młodzieży. Ochotnicy mogli wziąć udział w prezentowanych doświadczeniach. Atrakcyjna forma przekazywania wiedzy pozwoliła przybliżyć uczniom te zagadnienia, z których zrozumieniem na co dzień mają na ogół duże problemy.

„Powiedz mi a zapomnę, pokaż mi a zapamiętam, pozwól mi wziąć udział, a zrozumiem.”

Konfucjusz

“Nic nie staje się realne, dopóki nie jest doświadczone” – w myśl słów Johna Keatsa.

Margareta Sobiech