Z „Alicją w Krainie Czarów” spotkaliśmy się teatrze

Przez chwilę poczuliśmy się jak Alicja. Wpadliśmy do króliczej nory i wybraliśmy się we wspólną podróż po świecie, w którym nic nie jest takie, jakim się wydaje. W środę 12 października wraz z klasą 4 F wybraliśmy się do Teatru im. H.Ch. Andersena, by obejrzeć spektakl „Alicja w Krainie Czarów”. Sztukę na podstawie powieści Lewisa Carrolla przełożył, zaadaptował i wyreżyserował Jakub Roszkowski.

Napisana ponad 150 lat temu przez profesora z Oksfordu powieść-zagadka to jeden z najważniejszych i najbardziej oryginalnych utworów literatury angielskiej. To plątanina myśli, marzeń sennych, zabaw matematycznych, szkolnych wierszyków i piosenek. U Andersena przenieśliśmy się w świat pełen niezwykłych stworzeń, nieoczekiwanych spotkań i zaskakujących rozwiązań. Przeżyliśmy przygodę w Krainie Czarów, tańca i humoru. Mogliśmy lepiej poznać naszą dziwność, podążać za Białym Królikiem. Przede wszystkim jednak spędziliśmy wspólnie słoneczny dzień jesieni, poznając się lepiej nawzajem.

Anna Jasińska