AktualnościPrzedszkole

„WKRĘCENI W CZYTANIE – JAK POWSTAŁO…, LEGENDY O MIASTACH I REGIONACH POLSKI”

Dzieci z Przedszkola nr 86 w Lublinie z grupy Gwiazdeczek (dzieci 6-letnie)  w roku szkolnym 2021 -2022 uczestniczyły i zakończyły  udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym  pt. „Wkręceni w czytanie – Jak powstało…, legendy o miastach i regionach Polski”. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Przedszkole nr 435 w Warszawie, pod Honorowym Patronatem Burmistrz Dzielnicy Bemowo Urszuli Kierzkowskiej oraz Publicznej Biblioteki w dzielnicy Bemowo M.St. Warszawy. Dużą wartością i ogromnym potencjałem przedszkolaków oraz dziecięcych umysłów jest „potężna” ciekawość świata a także tego co już się wydarzyło. Poprzez udział w projekcie przedszkolaki zgłębiały wiedzę na temat swojego Państwa, regionu, historii oraz legend, które po dziś dzień są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dzięki nauczycielom i przyjaciołom naszej placówki odbyły się żywe lekcje historii, geografii, sztuki, muzyki. Mierzyliśmy się z próbą rozumienia trudnych tematów i poszukiwaliśmy odpowiedzi na wiele pytań m.in.: Dlaczego Bałtyk jest słony? Skąd wypływa Wisła? Dlaczego Janusz Korczak to przyjaciel Dzieci?” Co to są ciała niebieskie?

Uwieńczeniem projektu i zadaniem głównym wykonanym przez Dzieci z pomocą Pani Wicedyrektor Beaty Owczarek oraz Pani Ewy Kowalik, było stworzenie opowiadania oraz ilustracji dotyczącej powstania naszego przedszkola – które zawarte zostało w zbiorze opowiadań.

Przedszkole nr 86 wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie

otrzymało Certyfikat oraz podziękowanie  za udział w projekcie.

Książeczka Wkręceni w czytanie <— ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA 🙂