Wiosenne warsztaty w 1f

23 marca uczniowie klasy 1f brali udział w warsztatach prowadzonych przez Pana Daniela Rozdzialika z Montowni Zabawek.  Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jakich narzędzi używa się w stolarni, na czym polega prac stolarza oraz czym zajmuje się dendrologia. Dużą wiedzą o drzewach wykazał się Jaś, który jako jedyny potrafił wyjaśnić, dlaczego pierścienie na ściętym drzewnie są jasne i ciemne. Wszyscy uczniowie znakomicie odpowiadali na pytania prowadzącego, wymieniając nazwy wielu gatunków drzew, a sami także zadawali wiele pytań, na które pan Daniel cierpliwie odpowiadał. Po części teoretycznej dzieciaki wykonały ozdobę na zbliżające się święta – drewnianego króliczka ozdobionego mchem.

Panu Danielowi dziękujemy za przeprowadzone warsztaty, a Rodzicom za organizację takich zajęć!

Beata Grzegorczyk