„Tadeusz Kościuszko –naczelnik, inżynier, bohater” – wyniki konkursu plastycznego

Trudno uwierzyć, jak szlachetnym człowiekiem był Andrzej Tadeusz Bonawentura Kościuszko. Zna go i podziwia cały świat. Za bohatera mają go Polacy, Amerykanie, ale i Francuzi, zachwyceni jego dojrzałym, wyprzedzającym epokę rozumieniem idei równości i braterstwa. Sam Tadeusz Kościuszko dodałby jeszcze do tej listy niepodległość, o którą walczył gdy Polska znikała z map za sprawą kolejnych zaborów.

Uczniowie klas I -III wzięli czynny udział w konkursie plastycznym, którego celem było przybliżenie postaci Tadeusza Kościuszki. Dzieci okazały się niezwykle kreatywne. Poziom wykonania prac był bardzo wysoki. Wśród prac konkursowych znalazły się rysunki ołówkiem, prace namalowane farbami oraz wyklejanki z papieru i plasteliny.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Oto wyniki konkursu:

Klasy pierwsze:

I miejsce L. Namiota, klasa I a, wych. E. Koniczyńska

II miejsce – L. Bobyk, klasa I a, wych. E. Koniczyńska

W. Samorek, klasa I a, wych. E. Koniczyńska

III miejsce – K. Głębicka, klasa I e, wych. A. Nikołajuk

Klasy drugie

I miejsce – M. Klocek, klasa II a, wych. J. Snieżek

II miejsce – K. Kowalik, klasa II c, wych. M. Kędzierska

Klasy trzecie

II miejsce – O. Zdybel, klasa III b, wych B. Mącik

A. Wróblewski, klasa III f, wych. A. Tokarska

III miejsce – A. Czajka, klasa III c, wych. K. Szerzeniewska

E. Lipa, klasa III e, wych. K. Szpot

Dziękujemy Pani Wicedyrektor Anecie Dams za ufundowanie nagród dla małych artystów.

Koordynatorzy konkursu:

Wicedyrektor Aneta Dams